صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رییس سازمان سینمایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات: تشکیل شورای حل اختلاف ویژه سینماگران از دستور کار خارج شد

رییس سازمان سینمایی درباره تشکیل نشدن شورای حل اختلاف ویژه سینماگران با توافق قوه قضائیه که پیش از این خبرهایی درباره آن اعلام کرده بود، توضیح داد.

ایوبی

حجت‌اله ایوبی رییس سازمان سینمایی عصر سه‌شنبه ۱۸ آبان ماه در بازدید از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات درباره تشکیل نشدن شورای حل اختلاف ویژه سینماگران که پیش از این وعده تشکیل آن را داده بود گفت: بعد از اینکه پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف قضایی ویژه سینماگران توسط بنده مطرح و با استقبال مسئولان در قوه قضائیه مواجه شد کارها تا اندازه ای پیش رفت و ما مایل بودیم تا جای مناسبی برای افتتاح این شورا پیدا کنیم اما این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به وجود شورای حل اختلاف در خانه سینما و ایجاد پرسش هایی از این دست که با تشکیل این شورای جدید نقش شورای حل اختلاف در خانه سینما چه می شود کارها کمی دچار تاخیر و سپس تشکیل چنین شورایی از دستور کار ما و قوه قضائیه خارج شد.

رییس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تعاملات سازمان سینمایی و قوه قضائیه در نقطه خوبی است، عنوان کرد: بنده همواره حاضر به مذاکره با قوه قضائیه درباره مشکلاتی که برای سینماگران پیش می آید، بوده ام و تعامل ما با دوستان در این قوه در نقطه خوبی است. به هر حال من بر این باورم که اهالی سینما به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تعامل بیشتری میان سینمای ایران و قوه قضائیه اتفاق افتاده که این می‌تواند در آینده نزدیک ثمرات خوبی به همراه داشته باشد.

ایوبی درباره ماجرای دنباله‌دار تبلیغ آثار سینمایی که منجر به دردسرهایی برای سینماگران شد ولی در حال حاضر مراکز دولتی و محصولات تجاری در این شبکه ها تبلیغاتشان پخش می شود، گفت: اهالی سینما پذیرفته‌اند که در چارچوب موازین و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران به کار خود در عرصه سینما ادامه دهند و تا آنجا که بنده اطلاع دارم تاکنون هیچ تهیه‌کننده و صاحب اثری بعد از تذکراتی که به این عزیزان داده شد به شبکه جم تیزر یا آنونسی را تحویل نداده است البته من اعتقاد دارم که پیش از این هم دست اندرکاران سینما خودشان تبلیغی به ماهواره نمی دادند، اما همانطور که شما اشاره کردید سؤالاتی مطرح می‌شود که چرا برخی از محصولات بنگاه‌ها و مجموعه‌های اقتصادی در این شبکه تبلیغ می‌شود و کسی کاری با آنها ندارد؛ این علامت سؤالی است که بنده جوابی برای آن ندارم.

وی در پایان تاکید کرد: گرچه مطلعم قوه قضائیه برخورد محکمی با آن نهادهای اقتصادی هم انجام داده است و می دهد.****************************


حجت الله ایوبی شامگاه سه شنبه در دیدار از غرفه ایرنا در نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: سینما در دوره ما احیا شد؛ نوزایی، به روز شدن و نجات از بحران های ناحقی که سینمای ایران گرفتارش شده بود و حرکت به سمت رونق اقتصادی سینما از علایم این احیا و توفیقات آشکار است.

وی افزود : امسال و سال آینده که میوه عملکرد دولت یازدهم در سینما است جزء درخشان ترین سالهای سینمای دینی و سینمای دفاع مقدس نیز بوده است.
ایوبی تاکید کرد: تولید این تعداد از فیلمهای با مضامین ارزشی، دفاع مقدس و دینی در دوره ما نسبت به سایر ادوار امری بی سابقه یا کم سابقه است.

معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص شایعات اخیر تغییر وی پس از انتصاب وزیر جدید نیز تبیین کرد: این مساله که در خصوص تحولات وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی این همه خبر و گمانه زنی وجود دارد نشان می دهد که جایگاه این وزارتخانه نزد مردم تا چه اندازه مهم است و چقدر به مسایل فرهنگی علاقه مندند.

وی افزود: صالحی امیری هم همانطور که خود اشاره کرده قرار است شتاب این قطار در حال حرکت را بیشتر کند و تغییراتی هم اگر انجام شود تغییر در همان جهت و برای استمرار است.

ایوبی تصریح کرد: درباره پست معاونت سینمایی هم با مذاکرات و صحبتهایی که با وزیر داشته ایم قرار بر این شد که روال فعلی همچنان ادامه یابد و بنده در این جایگاه کماکان حضور خواهم داشت.

ایوبی درباره جشنوا ه فجر سالجاری هم گفت: انشاءالله در آخرین سال دوره اول دولت تدبیر و امید، جشنواره فجر خوبی برگزار خواهیم کرد.
وی گفت: وجه تمایز جشنواره فجر امسال در دو بخش مسابقه و چشم انداز است و جشنواره به معیارهای حرفه ای جهانی نزدیکتر شده است. ضمن اینکه تلاش می کنیم در استان های بیشتری جشنواره را برگزار کنیم.

ایوبی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال رقابت فیلم اولی ها با سایر فیلمسازان تجمیع شده است که این نشان می دهد اعتقاد ما بر توانمندی فیلم اولی ها خیلی بالا رفته است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها