صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رخشان بنی اعتماد از «نفس» می گوید: دلایل متعددی برای حظ بردن از روابط آدمهای ساده در «نفس» وجود دارد

رخشان بنی اعتماد کارگردان با سابقه و سرشناس سینمای ایران درباره «نفس» فیلم جدید نرگس آبیار گفته که فیلم شیرینی از کار درآمده است.

بنی اعتماد
 دلایل متعددی برای حظ بردن از روابط آدمهای ساده در فیلم «نفس»  وجود دارد. نفس را دوبار دیدم، فارغ از منظر نقد، که منتقد نیستم، به عنوان یک بیننده می‌شود با فیلم رفت و لحظاتی برگشت تا نشانه‌های از یاد رفته تاریخ و وقایع اجتماعی گذشته‌ای نه خیلی دور را در ساده‌ترین دقایق معصومیت دخترانه مزمزه کرد و ذهن را پرواز داد و من این پرواز را دوست می‌داشتم. نفس را باز هم می‌توانم ببینم.

نفس از هر موقعیتی برای نقب زدن به لایه‌ای دیگر بهره می‌گیرد،گاه حتی کم ارتباط با موقعیت اصلی اما فیلمساز که منشا حرکتش از ادبیات و رمان نویسی است ابایی از این پرداخت ندارد که مدعی روایت قصه‌ای از شروع تا به پایان با اتکا به محور مختصات فیلمنامه نباشد اما بیننده را با چهل تکه‌ای از یادهای تلخ و شیرین به فراموشی سپرده شده ، همراه کند.

شخصیت مادر بزرگ، با بازی خوب پانته آ پناهی ها " حب نبات " فیلم است. دوست داشتنی اما نه به شیرینی مادر بزرگ‌های کلیشه و دروغین بر پرده سینما. پیرزن زحمت کش و سر سپرده به مهر که چهار وروجک آتشپاره بی‌مادر را که تازه نوه‌های خودش هم نیستند تر و خشک می‌کند. محبت و تلخی در هم تنیده‌ای که تصویر تازه‌ای از یک شخصیت این‌چنینی بر پرده است.

دلایل متعددی برای حظ بردن از روابط آدمهای ساده در «نفس» وجود دارد. دنیای سرخوشانه و جذاب پدر ( مهران احمدی ) با بچه‌هایش، مخصوصا دختربچه‌ها و بهانه‌های کوچک و فقیرانه‌ای که نماد تبلور عشق در خانواده است.

رخشان بنی اعتماد درباره شخصیت عمو و زن عمو (سیامک صفری و شبنم مقدمی) فیلم نفس می گوید:   همدل شدن با پرپر زدن زنی که زجر تحمل هووی جوان بر سرش هوار شده با حضور گیرای شبنم مقدمی و سیامک صفری و معصومیت عاشقانه‌های «نفس» که بی‌شک خاطرات دور همه‌مان را به یاد می‌آورد.دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها