صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مسعود ردایی: کارگردان «سه بیگانه» هیچ سهمی از این اثر ندارد

تهیه کننده فیلم سینمایی «سه بیگانه» از آخرین وضعیت اکران این اثر سینمایی سخن به میان آورد.

 صبح روز گذشته سخنگوی شورای صنفی نمایش خبر ازعدم نمایش فیلم سینمایی «سه بیگانه» درچند روزمانده به آغاز اکران این اثر خبر داد که دلیل اصلی آن انگار مهاجرت مهدی مظلومی کارگردان این فیلم به شبکه جم است.

مسعود ردایی تهیه کننده فیلم سینمایی «سه بیگانه» درارتباط با خروج این اثر سینمایی از اکران بیان کرد: تمام اقدامات برای اکران این فیلم صورت گرفته بود در نهایت آرامش و به دور از حاشیه منتظر آغاز اکران این فیلم بودیم.

وی با اشاره به اینکه تنها دلیل عدم اکران «سه بیگانه» حضور کارگردان این اثر در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای است، گفت: گروه سازنده این اثر از گروه تدارکات تا تهیه کننده برای ساخت این فیلم زحمات فراوانی کشیدند و واقعا برای چی باید برای حضور یک نفر از ده‌ها آدم حاضر در پشت صحنه، این اثر از اکران محروم شود.

ردایی با اعلام اینکه «سه بیگانه» دارای پروانه مالکیت و ساخت به همراه مجوز نمایش است، تصریح کرد: شش ماه از صدور پروانه نمایش این اثرسینمایی گذشته بود که کارگردان این فیلم از کشور خارج شد و در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای مشغول به کار شد که وی هیچ سهمی ازمالکیت این فیلم ندارد، جلوگیری ازنمایش این اثر، سرمایه گذاری مستقل و شخصی در سینما را دچار تعلل و خدشه می کند.

این تهیه کننده با اعلام اینکه وزارت ارشاد و سازمان سینمایی وظیفه دارند از تمام مجوزهای آثار نمایشی اهم از مالکیت، ساخت و نمایش حمایت کنند، تصریح کرد: امیدوارم خانه سینما، شورای عالی تهیه کنندگان به این مسئله ورود پیدا کنند، سرمایه این اثر در بخش خصوصی تامین شده است و تمام مراحل اداری و اجرایی برای اکران طی شده دیگر به چه دلیل از اکران این فیلم جلوگیری باید شود.

تهیه کننده «مالاریا» با اشاره به اینکه از وزیرمحترم جدید ارشاد توقع حمایت بیشتری ازهنرمندان داریم، خاطرنشان کرد: این اثر مشکل محتوایی ندارد که از اکران آن جلوگیری به عمل آید، تنها مهاجرت کارگردان آن موجب شده که ظرف چند روزمانده به آغاز نمایش عمومی فیلم، اکران آن منتفی شود.

وی درهمین ارتباط اضافه کرد: از صالحی امیری وزیر ارشاد انتظار داریم با تدبیر و امید مشکلات هنرمندان را حل کنند و شرایط را برای هنرمندان نسبت به گذشته بهتر کند با بروز چنین مسائلی امنیت شغلی از میان می‌رود و سرمایه گذاران و تهیه کنندگان کمتر راغب به حضور در تهیه و تولید آثار نمایشی می‌شوند.

ردایی در خاتمه با اعلام اینکه درحال حاضر سریال «بدون شرح» به کارگردانی مهدی مظلومی از یکی از شبکه‌های استانی پخش می‌‍شود، گفت: فیلمی که با حمایت دولت ساخته شده در حال حاضر از سیما پخش می‌شود ولی فیلمی ازهمین کارگردان که دربخش خصوصی ساخته شده از نمایش منع می‌شود، خب این مسئله نباید وجود داشته باشد و از بخش خصوصی باید حمایت کرد که سرمایه‎ای را وارد این عرصه کرده است و فضا را برای ادامه حضورشان مساعد کرد، امیدوارم که مشکل اکران این اثر هرچه سریعتر حل شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها