صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سعيدي‌پور: از لغو سرگروهي سينما آزادي استقبال مي‌كنيم

 مدیر سینما آزادی درباره اظهارات اخیر رئیس شورای صنفی اکران تأکید کرد: از لغو سرگروهی این سالن سینمایی استقبال می‌کنیم.
رضا سعیدی‌پور مدیر سینما آزدی در ارتباط با تصمیم شورای صنفی نمایش درباره خارج شدن این سالن از سرگروهی اکران سینماها به خبرنگار مهر گفت: طبق آئین‌نامه‌ای که ابتدای امسال ابلاغ شد 5 سینما به عنوان سرگروه معرفی شدند. اما حالا تصمیم گرفته‌اند سینما آزادی را از این میان خارج کنند.
وی افزد: ما خودمان هم نمی‌دانیم در چه وضعیتی قرار داریم. یک روز اعلام می‌کنند که آزادی فقط باید فیلم‌های ارزشی اکران کند، روز دیگر می‌گویند از سرگروهی خارج می‌شود و... هنوز برای خارج شدن این سینما از سرگروهی نامه‌ای به ما ابلاغ نشده است.
سعیدی‌پور ادامه داد: ما با سپاهان فیلم برای اکران «تو و من» قرارداد بسته‌ایم. هنوز به ما کتبا اعلام نکردند که این قرارداد لغو شده‌است. در صورتی که به تهیه‌کننده فیلم گفته‌اند که می‌تواند با سینما قدس وارد قرارداد شود که آنها قبول نکرده‌اند زیرا تاکید دارند که با سینما آزادی قرارداد دارند.
وی عنوان کرد: قطعا اگر نامه‌ای برای بنده مبنی‌بر خارج شدن این سینما از سرگروهی ابلاغ شود آن را پیگیری می‌کنم. اما من هم فقط از طریق مطبوعات در جریان این موضوع قرار گرفته‌ام. من چطور می‌توانم به حرف افرادی اکتفا کنم که هر کدام از آنها وقتی از جلسه شورا خارج می‌شوند یک خروجی ارائه می‌کند!؟
سعیدی‌پور تاکید کرد: من 4 سال است تلاش می‌کنم که این سینما از سرگروهی خارج شود و از این تصمیم استقبال می‌کنم. زیرا این سینما 5 سالن دارد که ما به دلیل سرگروه بودن در چیدمان فیلم‌های آن مشکل داریم.
لغو سرگروهی سینما آزادی که از مهمترین سینماهای تحت مدیریت حوزه هنری محسوب می‌شود تازه‌ترین اقدام شورای صنفی اکران در تقابل با مواضع حوزه هنری است. اقدامی که تاکنون صورت رسمی پیدا نکرده و تنها به نقل از رئیس شورای صنفی اکران رسانه‌ای شده‌است.
براساس اعلام شوراي صنفي نمايش؛ فیلم‌های ضدگلوله، گلاه قرمزی و بچه ننه و بی‌خداحافظی در عید فطر اکران می‌شوند. قرارداد اکران فیلم بوسیدن روی ماه هنوز ثبت قانونی نشده است.
سید ضیاء هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش در گفتگو با ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: سینما آزادی به دلیل تخلفاتی که انجام داده است منع اکران دارد و باید ابتدا شرایط قانونی را بپذیرد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۱ سینما آزادی ۴ تخلف بزرگ داشته است. اول آنکه بدون دریافت حواله و ثبت قرارداد فیلم اکران کرده است. دوم آنکه دو فیلم را بدون هیچگونه مجوز قانونی از اکران پایین آورده است و باعث خسارت دیدن تهیه‌کنندگان آن‌ها شده است. سوم با تهیه کنندگان بسیاری از فیلم‌ها صحبت کرده و به عنوان سرگروه عقد قرارداد داشته و حتی حواله اکران هم دریافت کرده است ولی از اکران امتناع کرده و قرارداد را باطل کرده است. چهارم آنکه میزان فروش بعضی از فیلم‌ها براساس آمار و مدارکی که ما داریم؛ درست و صحیح ثبت نشده است.
وی ادامه داد: اگر یک سالن سینمایی فقط یک مورد از موارد تخلفی سینما آزادی را انجام داده باشد؛ شورای صنفی می‌تواند به آن سینما اجازه اکران ندهد. لذا تازمانی که سینما آزادی دست از این رفتار برندارد و به انجام رفتار قانونی تعهد ندهد حق اکران فیلم ندارد.
وی همچنین درباره وضعیت سینما استقلال گفت: وضعیت سینما استقلال با سینما آزادی متفاوت است و این سینما فقط باید فیلم ارزشی اکران کند.
هاشمی همچنین درباره اکران فیلم بوسیدن روی ماه گفت: قرارداد این فیلم ثبت نشده است بلکه فقط به شورا ارائه شده است. این قرارداد باید ابتدا شکل قانونی بگیرد و بعد فیلم اکران شود لذا پیش فروختن بلیت‌های این فیلم نیز درست نیست و از مردم می‌خواهم که بلیت‌های این فیلم را نخرند. زیرا سهم هرکدام از صاحبان فیلم‌ها در این پیش فروش مشخص نیست و مبنا و میزان پیش فروش معلوم نیست.
وی همچنین درباره فیلم‌هایی که می‌توانند در عید فطر اکران شوند؛ گفت: کلاه قرمزی و بچه ننه می‌تواند در گروهی به جز استقلال اکران شود. همچنین فیلمهای ضدگلوله و بی‌خداحافظی هم می‌توانند اکران شوند. قرار داد فیلم بی‌خداحافظی در گروه سینمایی آفریقا ثبت شده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها