صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«دختر» دو جایزه از جشنواره هند گرفت

فیلم «دختر» ساخته رضا میرکریمی جایزه طاووس طلایی بهترین فیلم و طاووس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم گوا (هند) را دریافت کرد.

فیلم سینمایی دختر
فیلم سینمایی «دختر» ساخته رضا میرکریمی جایزه طاووس طلایی بهترین فیلم و طاووس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم گوا (هند) را از آن خود کرد. فرهاد اصلانی و رضا میرکریمی در این رویداد حضور داشتند و جوایز خود را دریافت کردند.

گوا از قدیمی‌ترین جشنواره‌های آسیا است که در جدول رنکینگ فیاپ در گروه جشنواره‌های الف قرار می‌گیرد. میرکریمی در سال ۲۰۰۱ نیز با فیلم «زیر نور ماه» جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره را گرفته بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم گوا در هند امسال میزبان طیف گسترده‌ای از محصولات سینمای ایران بود و علاوه بر فیلم «دختر» که تنها نماینده ایران در بخش مسابقه رسمی این رویداد سینمایی به شمار می‌آمد، ۱۹ فیلم ایرانی در بخش‌های دیگر این جشنواره روی پرده رفتند.

فیلم «دختر» در بخش اصلی این جشنواره با ۱۴ فیلم از کشورهایی چون آمریکا، هند، روسیه، چک، کانادا، ترکیه و لهستان رقابت کرد.

آخرین ساخته میرکریمی که پخش بین‌المللی آن بر عهده‌ نسرین میرشب است، اولین نمایش خود را در بخش سودای سیمرغ سی‌ و چهارمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد و در هفت بخش نامزد جایزه شد. این فیلم در اولین حضور بین‌المللی‌اش در مسکو جوایزی را از آن خود کرد.

«دختر» امسال یکی از نامزدهای بهترین فیلم بلند در جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک نیز بود و فرهاد اصلانی نامزد بازیگر مرد جایزه آسیا پاسفیک شد.

در سایر بخش‌های جشنواره فیلم گوا که با حضور پررنگ سینمای ایران همراه بود، فیلم‌های «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی، «سینما نیمکت» از محمد رحمانیان، «رفتن» به کارگردان نوید محمودی، «باران می‌بارید» از علی صفی‌خانی در بخش سینمای جهان این رویداد سینمایی نشان داده شدند.

همچنین فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی که نماینده سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار ۲۰۱۷ هست نیز در بخش شاهکارها نمایش داده شد، ضمن این که فیلم «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان در بخش جشنواره‌ها، «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی در بخش نمایش ویژه و «بلوگا» از مهدی جعفری در بخش جایزه گاندی روی پرده رفتند.

در بخش بزرگداشت جشنواره فیلم گوا هند که امسال به عباس کیارستمی کارگردان شناخته شده ایرانی در سطح بین‌المللی اختصاص داده شد؛ فیلم‌های «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌اله صمدیان و همچنین منتخبی از آثار کیارستمی شامل «طعم گیلاس»، «شیرین»، «باد ما را خواهد برد»، «زیر درختان زیتون»، «ده» و «مرا به خانه ببر» نمایش داده شد.

چهل وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «گوا» از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ نوامبر (۳۰ آبان تا ۸ آذر) در کشور هند برگزار ‌شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها