صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اکران «بوسیدن روی ماه» در جشنواره ونکوور کانادا

فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه» به کارگردانی همایون اسعدیان مهرماه امسال در جشنواره ونکوور کانادا روی پرده می‌رود

1
 «مریم نقیبی» مدیر بین‌الملل سازمان توسعه سینمایی سوره با اعلام این خبر، اظهار داشت: این نخستین حضور بین‌المللی «بوسیدن روی ماه» است. این جشنواره تعدادی از بهترین‌ فیلم‌های سینمایی جهان را به نمایش می‌گذارد و از جشنواره‌های معتبر آمریکای شمالی است.

وی ادامه داد: نمایش فیلمی با مختصات «بوسیدن روی ماه» یکی از اتفاق‌های خوب این دوره از جشنواره است، «بوسیدن روی ماه» فیلمی است ایرانی و شرقی، مضمونی انسانی دارد و درباره موضوعی است که ما ایرانی‌ها با آن آشنا هستیم، توجه یک جشنواره غربی به این فیلم، تائید کننده ارزش‌های فرمی و محتوایی این فیلم است. پیش از این، فیلم در بازار جشنواره کن روی پرده رفته بود و مذاکره برای پخش بین‌المللی آن از همان مقطع شکلی جدی‌تر به خود گرفت.

نقیبی افزود: قطعا رایزنی و هماهنگی برای عرضه مناسب این فیلم در سطح بین المللی با جشنواره ونکوور تمام نمی‌شود، مترصدیم تا فیلم در محافل و جشنواره‌های دیگر دیده شود، «بوسیدن روی ماه» شکلی دیگر از سینمای ایران را برای مخاطب غیرایرانی معرفی می‌کند که با تصویر کلیشه‌ای از این سینما همخوان نیست و تازگی دارد.

سی و یکمین جشنواره ونکوور از ششم تا بیست و یکم مهرماه در این شهر برگزار می‌شود. «بوسیدن روی ماه» به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی از پنجم مهرماه در سینماهای ایران روی پرده می‌رود.

این فیلم در سی‌امین جشنواره فجر اکران شد و مورد توجه منتقدان و تماشاگران جشنواره قرار گرفت.

شیرین یزدان‌بخش، رابعه مدنی، سعیدپور صمیمی، مسعود رایگان، صابر ابر، شیدا خلیق و ... بازیگران این فیلم هستند. داستان درباره دو زن میانسال به نام‌های فروغ و احترام است که بیش از چهل سال در همسایگی هم زندگی می‌کنند، در اواسط جنگ هر دو پسرانشان به جبهه رفته‌اند و تا کنون هیچ خبر و اثری از آنان بدست نیامده است. پخش داخلی و بین‌المللی این فیلم را سازمان توسعه سینمایی سوره برعهده دارد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها