صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

افتتاح پردیس سینمایی هویزه مشهد بدون حضور مسئولان حوزه هنری

آئین افتتاحیه پردیس سینما هویزه مشهد ‌با حضور محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی برگزار شد.

سینما هویزه
 افتتاح پردیس سینما هویزه مشهد در حالی صورت گرفت که هیچ کدام از مسئولان حوزه هنری خراسان رضوی در این مراسم حضور نداشتند که یکی از دلایل عدم حضور مسئولان حوزه هنری خراسان رضوی در افتتاحیه پردیس سینما هویزه مشهد عدم تحویل سینما از سوی سینما شهر و نیز هماهنگ نکردن با حوزه هنری خراسان رضوی برای افتتاح مراسم این سینما بود.

بر اساس قراردادی که حوزه هنری سینمایی با مسئولان حوزه هنری خراسان رضوی منعقد کرده بودند، مقرر شده که بازسازی و ساخت سالن‌های سینما هویزه مشهد ظرف 18 ماه صورت پذیرد که با افتتاح امروز پردیس سینما هویزه بازسازی سینما بعد از 16 ماه به اتمام رسید.

در متن قرارداد سینما شهر با حوزه هنری خراسان رضوی آمده است که چنانچه حوزه هنری خراسان رضوی سهم خودش را از بازسازی سینما پرداخت نکند، عواید افتتاح سینما تا 6 سال پس از بازسازی در اختیار سینما شهر قرار می‌گیرد. همچنین بر اساس متن متمم قرارداد حوزه هنری با سینما شهر که بر مبنای قرارداد اولیه تنظیم شده است مقرر شد مبلغ 2 میلیارد تومان حوزه هنری خراسان رضوی به سینما شهر به منظور بازسازی سینما هویزه پرداخت کند و در مقابل آن سینما شهر نیز عواید بوفه سینما را در اختیار داشته باشد. البته در متن متمم این قرارداد آمده است که بهره برداری از سینما با هماهنگی حوزه هنری خراسان رضوی انجام شود.

افتتاح سینما هویزه مشهد امروز در حالی صورت گرفت که مسئولان حوزه هنری در مراسم افتتاحیه این سینما حضور نداشتند و در بیان علل عدم حضور خود در مراسم افتتاح سینما هویزه مشهد نبود هماهنگی از سوی سینما شهر برای برگزاری مراسم و نیز تعطیل نشدن سینما پس از بازسازی را عنوان کردند.

بر اساس سخنان مسئولان حوزه هنری خراسان رضوی این حوزه در چند روز گذشته با نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تعویق مراسم افتتاحیه سینما هویزه مشهد شدند که این درخواست مورد موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد قرار نگرفت.

البته جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در مراسم افتتاحیه پردیس سینما هویزه مشهد اظهار کرد: با توجه به اینکه هیچ اعتباری از سوی حوزه هنری خراسان رضوی در بازسازی این مجموعه اختصاص داده نشده است طی توافقی که به عمل آمده، تا مدتی پس از بهره‌برداری از سینما هویزه در اختیار سازمان سینمایی قرار می‌گیرد.

گفتنی است موسسه سینما شهر به عنوان یکی از موسسات دولتی که وظیفه بازسازی سینماهای کشور را بر عهده دارد تا یک سوم سهم بازسازی سینماها را به صورت بلاعوض پرداخت کند که در مورد پردیس سینما هویزه بخش قابل توجهی از هزینه سینما و بازسازی آن توسط سینما شهر صورت گرفته است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها