صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

انصراف كاهاني از اكران «بي‌خود و بي‌جهت»

عبدالرضا كاهاني از اكران «بي‌خود و بي‌جهت» جديدترين ساخته‌ سينمايي‌اش اعلام انصراف كرد.

 به گزارش ايسنا اين كارگردان سينماي ايران در نوشتاري آورده: «حوزه هنری ملک شخصی عده‌ای سیاستمدار شده که سینماهایش را با نگرش افراطی به فیلم «بی‌خود و بی‌جهت» و آثار مشابه نمی‌دهد و از آن جا که وزارت ارشاد هم پروانه نمایش را – علی رغم انجام اصلاحات در بهار نود و یک – پس از چند ماه با وقفه‌ای معنادار صادر کرده، شرایطی نابرابر به وجود آمده که امکان دستیابی به یک اکران متوسط هم فراهم نیست. پس به نشانه اعتراض و به اندازه حقی که در فیلم دارم از اکران احتمالی آن انصراف می‌دهم و اعلام می‌کنم علاقه‌ای به حضور در این نوع از سینما ندارم.
سینمای وابسته، سیاسی و سرشار از سانسور، مجالی به سرمایه و ایده‌های مستقل و خصوصی نمی‌دهد. در این سینما یا باید متعلق به حوزه هنری باشی یا وزارت ارشاد یا یک جای دیگر! مهم نیست کجا! اصلا هم مهم نیست فیلمت چه کیفیتی داشته باشد! با هر کیفیتی بهترین‌ها نصیبت خواهد شد!
سینمای حاضر متعلق به کسانی است که آن را دست در دست هم با تلاشی خستگی‌ناپذیر تا آستانه نابودی پیش برده‌اند و شگفت آن که میان آن‌ها نام‌های به ظاهر خوش‌نام هم یافت می‌شود!»

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها