صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نشست خبری عوامل 6 فیلم تحریمی حوزه هنری/ کاهانی: من شورای پروانه نمایش را هم قبول ندارم چه برسد به حوزه‌هنری

کارگردان «بی‌خود و بی‌جهت» گفت: من شورای پروانه نمایش و ساخت را هم قبول ندارم چه برسد به اینکه حوزه هنری هم فیلم ها را قلع و قمع کند.

کاهانی
 نشست کارگردانان و تهیه‌کنندگانی که فیلم‌هایشان از سوی حوزه هنری برای نمایش در سینماهای حوزه تحریم شده است با مدیریت غلامرضا موسوی (تهیه‌کننده) در بشرا فیلم برگزارشد.
*ساداتیان :مشکلات به اکران نشدن یک فیلم در نوروز بازمی‌گردد
در ابتدا ساداتیان تهیه کننده «برف روی کاج‌ها» درباره اقدام حوزه گفت: متاسفانه حوزه هنری فراقانونی عمل کرده است و در حیطه‌ فیلمسازی و سینماداری باید عمل کند. سینماهای حوزه هنری سینماهایی مصادره‌ای و جزء اموال عمومی هستند و ارایه خدمات در این فضاهای عمومی کشور برای مردم جزء وظایف حوزه است که متاسفانه حوزه هنری با اعلام فیلم‌های تحریم به این وظیفه خود به درستی عمل نکرده است در حالی که فیلم‌هایی که ساخته شده همه از مجاری قانونی مجوز دریافت کرده و خارج از قانون عمل نکرده‌اند.
وی در ادامه سخنانش به وضعیت پارلمان ایتالیا و نامه‌ای این پارلمان به دسیکا اشاره کرد و گفت: ما باید از وضعیت اروپا و کشورهای دیگر درس بگیریم متاسفانه تمام این مشکلات تنها به اکران نکردن یک فیلم و چیدمان اکران نوروز بازمی‌گردد همین امر باعث شد که تعدادی از فیلم‌ها با این مشکل امروز مواجه شوند.
*کرم‌پور: مسئولین حوزه هنری ردیف بودجه سینما را در جای دیگر هزینه کنند
در ادامه نشست مهدی کرم‌پور گفت: با این کار حوزه هنری مردم از سینما ناامید می‌شوند و متاسفانه آثار سخیف ماهواره‌ را دنبال می‌کنند. مسئولین حوزه هنری لطف کنند و کاری به سینما نداشته باشند و بودجه‌ای را که قرار است برای سینما هزینه کنند بهتر است در جای دیگری هزینه کنند و مسئولیتی بیش از این برای خود قائل نباشند.
 
*جیرانی: دعواها از اختلاف شورای صنفی نمایش و حوزه  هنری و اکران نشدن بوسیدن روی ماه شروع شد
فریدون جیرانی در ادامه نشست با اظهار تاسف از این که امروز برای اعتراض به عملکرد حوزه هنری در کنار هم جمع شده‌اند گفت:ما اصلا نباید این جا می‌ بودیم درحالی که مازیار میری، اسعدیان، هنرمند، افشین هاشمی و دیگر دوستان با حمایت حوزه هنری فیلم می‌سازند. متاسفم از این که این جا و برای این مسئله دور هم جمع شدیم در حالی که وقتی خانه سینما مظلوم واقع شد حوزه هنری با اهالی سینما همراهی و همدلی کرد.
فیلم‌های ما چوب دعواهای دیگر و پشت پرده را می‌خورد.
وی در ادامه گفت: آقای رسایی که عضو شورای بازبینی هستند باید از رای خود در این شورا دفاع می‌کردند. متاسفانه این اتفاق نیافتد و ما در حال حاضر به دلیل اکران نشدن «بوسیدن روی ماه» در حوزه دچار مشکل شدیم.
*عبدالرضا کاهانی: من شورای پروانه نمایش و ساخت را هم قبول ندارم چه برسد به اینکه حوزه هنری هم فیلم ها را قلع و قمع کند
عبدالرضا کاهانی در ادامه نشست به مشکلات در حوزه سینمای کشور اشاره کرد و گفت: زمانی ضعیف‌ترین آدم‌های سینما مدیر می‌شوند انتظار بیشتری از سینما نباید داشته باشیم. طبیعی است کار به اینجا می‌رسد. متاسفانه مدیران بلد نیستند مدیریت کنند و از کاری که می‌کنند اطلاع درستی ندارند. من به شخصه  شورای پروانه نمایش و ساخت را در شرایط ایده‌‌آل قبول ندارم چه برسد به اینکه حوزه هنری هم فیلم را قلع و قمع کند.
وی در ادامه گفت: من دو نفر از افرادی که در حوزه هنری حضور دارند را به خوبی می‌شناسم جهان بیگلری و علم‌الهدی  و به عقیده من رفتار مدیران ضد اخلاقی است و جای شاکی و متهم عوض شده است.
کاهانی در ادامه گفت:اگر فیلم در سینماهای محدود هم اکران شود مخاطب خود را پیدا می‌کند.
وی در ادامه گفت: الان مسئله جای دیگری است مسئله فیلم ما نیست مسئله اصلی سینما است. فرصتی پیش آمده که خوب از بد جدا شوند به عقیده من باید آقای عسگرپور، محمدی، اسعدیان، میرکریمی و دیگر دوستان به این حرکت حوزه هنری واکنش نشان دهند و اعلام موضع کنند.
*شایسته : حداقل 20 دقیقه از فیلم‌ها کوتاه می‌شود/ توافقنامه وزیر و رئیس سازمان تبلیغات منتشر شود
در ادامه نشست مرتضی شایسته تهیه کننده فیلم «من همسرش هستم» که از این هفته در سینماها به نمایش درخواهد آمد گفت: دریافت پروانه ساخت و نمایش کار بسیار سختی است حدود دو تا چهار ماه به طول می‌انجامد حداقل از فیلمی که 110 دقیقه است 20 دقیقه کوتاه می‌شود با این وضعیت دشوار پروانه نمایش بگیریم و در جای دیگر هم فیلم بازبینی شود بسیار سخت است.
وی در ادامه گفت: سوالی که از آقای حمزه‌زاده دارم را مطرح می‌کنم کدام یک از تهیه‌کنندگان از ایشان برای بازبینی و اصلاحات تشکر کردند؟ و جلسه توافق آقای حسینی و خاموشی چه بوده است چرا باید وزیر ارشاد توافقنامه‌ای امضاء کند. از آقای شمقدری می‌خواهم این توافق‌نامه را منتشر کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها