صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

یک اتفاق جالب / شكايت مردمي از فيلمي كه هنوز اکران نشده است!

 در حالي كه تاكنون از 6 فيلم به عنوان فهرست سياه حوزه هنري نام برده مي‌شد در متن شكايت از شمقدري تنها نام 4 فيلم «برف روي كاج‌ها»، «پل چوبي»، «من مادر هستم» و «من همسرش هستم» ديده مي‌شود. با اين تفاسير به نظر مي‌رسد دو فيلم «بي خود و بي‌جهت» و «پذيرايي ساده» ـ حداقل براي اكران در سينماهاي خارج از حوزه هنري ـ مشكلي براي نمايش عمومي نداشته باشند.
به گزارش كافه سينما به نقل از باني فيلم اگر بپذيريم تعدادي از شاكيان شمقدري فيلم‌هاي «برف روي‌ كاج‌ها»، «پل چوبي» و «من همسرش هستم» را در نمايش‌هاي محدود اين آثار در جشنواره سال گذشته تماشا كرده‌اند شكايت از فيلم اكران نشده و بالطبع ديده نشده «من مادر هستم» جاي سؤال دارد. فيلمي كه با كش و قوس‌هايي موفق به دريافت پروانه نمايش شد و تنها معترض رسمي آن حوزه هنري بوده كه در شوراي بازبيني اين نهاد، رأي به تحريم اكرانش دادند.
ديروز نشريه يالثارات براي اولين بار خبر شكايت مردمي از شمقدري را منتشر كرد و پس از آن خبرگزاري فارس روي خروجي‌اش قرار داد. در اين خبر آمده بود: جمعی از مردم متدین تهران در پی اکران فیلم‌هایی با موضوع خیانت و ضد خانواده از «جواد شمقدری» رئیس سازمان سینمایی شکایت کردند. این شکایت‌نامه در حال حاضر به دادستان تهران تحویل داده شده است. این فیلم‌ها که با مضمونی ضد خانواده و با تم خیانت ساخته شده‌اند، با واکنش اقشار مختلف مردم روبه‌رو شده است.
مردم متدین با استناد به ماده 639 قانون مجازات اسلامی از جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مسئول ارائه مجوز به چهار فیلم «برف روی کاج‌ها»، «پل چوبی»، «من مادر هستم» و «من همسرش هستم» و اکران عمومی آن در سینماهای کشور شکایت کرده‌اند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها