صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

درخشش «سد معبر» در جشنواره بوسان

فیلم «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی جایزه رقابت اصلی جشنواره فیلم بوسان را از آن خود کرد.

 «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی و «پس از مرگم» به کارگردانی کیم اوی سئوک به صورت مشترک برنده جایزه جریان‌های نو شدند که در آن فیلم‌های اول یا دوم کارگردانی آسیایی به رقابت می‌پردازند.
«سدمعبر» داستان قاسم کارمند اداره سد معبر شهرداری را روایت می کند که در تلاش است وضعیت زندگی خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد. در این فیلم که نویسندگیِ آن را سعید روستایی برعهده دارد،حامدبهداد،باران کوثری ، نادرفلاح، اکبررحمتی، آواشریفی،عرفان ناصری، مرتضی آقاحسینی،بهرام سروری‌نژاد، سجادرحیمی،غلام‌علی رضایی،فتح‌الله طاهری،مهدی میری و نگار عابدی،علیرضا کمالی،گیتی قاسمی،حسام محمودی، بازیگرخردسال: رونیکانعمت‌الله و باحضور محسن کیایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.الیور استون کارگردان سرشناس آمریکا یی رییس هیات داوران این دوره از جشنواره فیلم بوسان بود. بهمن قبادی، آگنس گدار، لاو دیاز و جانگ سون وو دیگر اعضای هیات داوران بودند. هیات داوران هر دو فیلم را برای «فیلمنامه مستحکم، نمایش جزئیات درخشان و مهارت‌های تکنیکی» ستودند.
جشنواره فیلم بوسان که اخیرا مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته است، در این دوره نسبت به سال گذشته تماشاگران بیشتری را به خود جذب کرد اما هنوز نسبت به سال ۲۰۱۵ با کاهش بازدیدکننده روبه‌رو است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها