صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سینماگردی این هفته، سینما تیراژه در شرق تهران (+تصاویر)

پس از وقفه‌ای، دوباره سینماگردی‌های سینماتیکت را از سر گرفتیم و این هفته به سینما تیراژه2 واقع در شرق تهران رفتیم تا گفتگویی با سید جمال ساداتیان تهیه کننده حرفه‌ای و خوش‌نام سینمای ایران و مدیر مجموعه بشرا سینما داشته باشیم.

سینما تیراژه

مرکز خرید تیراژه2 در منطقه هفت در مجاورت اتوبان امام علی (ع) و ایستگاه مترو شهید مدنی واقع شده است. ازسمت اتوبان امام علی وارد خیابان مدنی که ‌می‌شوید اولین ساختمانی که توجه‌تان را جلب می‌کند یقینا ساختمانی‌ست مدرن با نمایی شیشه‌ای‌ که محبوبیتش را بیشتر از نمایندگی برندهای معروف و سینمای مجهزش دارد. کیفیت این مرکز خرید که در شرق تهران بی‌رقیب است باعث شده اکثر ساکنین این منطقه و بعضا مناطق دیگر آن را به عنوان پاتوق همیشگی خود انتخاب کنند تا بتوانند در کنار گشت و گذار و خرید در پاساژ به تماشای فیلم مورد علاقه خود نیز بنشینند.

سینما تیراژه

به طبقه سوم پاساژ که بروید ورودی جذاب سالنهای سینما را می‌بینید و رمپی که شما را با شیبی ملایم به سمت در ورودی سالن می‌رساند و در این بین دیوارهای منقش به تصاویر هنرپیشگان و عوامل فیلمهای سینمایی به تهیه کنندگی مدیر سینما خودنمایی می‌کند. همین ذوق و ابتکار است که در ایجاد اتمسفر سینمایی تاثیر قابل توجهی داشته است.

سینما تیراژه

سینما تیراژه

سینما تیراژه 2
که قدمت چندانی ندارد در سال 92 همزمان با جشنواره فیلم فجر افتتاح شد و سید جمال ساداتیان، مدیریت سینما اخیرا جهت افزایش بهره‌وری و استفاده از امکانات به روز در اکران فیلم‌ها، این سینما را بازسازی کرده است. سید جمال ساداتیان مدیر موسسه فرهنگی بشرا است موسسه‌ای که در سال 1378 با تولید فیلم سینمایی به من نگاه کن کار خود را شروع کرد و صاحب تولیداتی چون به رنگ ارغوان، چهارشنبه سوری، برف روی کاج ها و جامه دران است فیلم‌هایی که در کنار ارتقا سطح کیفی سینمای ایران در زمینه معرفی نیروهای جوان و مستعد نیز همواره نقش به سزایی داشته است.

سینما تیراژه

سید جمال ساداتیان درباره نحوه ورودش به مجموعه تیراژه گفت:
در واقع از همان سه سال پیش که مجتمع افتتاح شد بحث ورود من به این سینما مطرح بود. زمانی که به طور جدی به سینما وارد شدم به لحاظ کیفی شرایط مطلوبی در سینما وجود نداشت بنابراین ما تغییراتی در سیستم پخش سینما اعمال کردیم. مثلا پروژکتورهای لیزری نصب کرده و تغییراتی ظاهری در قسمت ورودی سینما ایجاد کردیم. تغییراتی که با بازخوردی مثبت مشتریان هم روبرو شده است. اکنون به جرات می‌توانم بگویم سیستم پخش سینما تیراژه2 جزو بهترین سیستم‌ها در میان سینماهای کشور است و به راحتی قابلیت رقابت با پردیس های بزرگ را دارد.
 
سینما تیراژه

همچنین وی به ساخت سالن جدید در این مجموعه تمایلی نشان نداد و مشخص بود ترجیح می‌دهد روی افزایش کیفیت تمرکز کند چرا که فضای مورد نیاز برای تعبیه سالن‌های بیشتر در این مجتمع وجود ندارد و شاید بتوان فقط یک سالن پنجاه نفری دیگر احداث کرد و از آنجا که در همین 2 سالن سینما بیشتر از 6 فیلم نمایش داده می‌شود عملا نیازی به ساخت سالن جدید احساس نمی‌شود.
ساداتیان که خود کار فرهنگی در منطقه‌ای را انتخاب کرده که عموما اقشار ضعیف و متوسط جامعه در آن سکونت دارند درباره استقبال مردم می‌گوید:
"ببینید به هرحال اهالی هر منطقه با توجه به آداب و رسوم و سنت همان منطقه زندگی می‌کنند اما سینما هنر و صنعتی است که فرهنگ سازی می‌کند و تنوع فیلمهای در حال نمایش در هر سینما باعث می‌شود همه اقشار بتوانند از سینما استفاده کنند و البته به نظر من اقشار کم درآمد جامعه نیز نباید از این امکان محروم شوند. با توجه به استقبالی که ما در ایام تعطیلات عید در سینما دیدیم متوجه شدیم که مردم منطقه اقبال خوبی به سینما نشان می دهند. ضمنا ما بعضا مشتری‌هایی از مناطق شمال شهر تهران داریم که خودشان می‌گفتند امکانات و سطح کیفی سینما بالاتر از تصورشان بوده است. "

سینما تیراژه

همچنین سادتیان درباره سایر عوامل موثر در جذب مشتری گفت:
"یکی از مهمترین نکاتی که در جذب و نگه داری مخاطب تاثیرگذار است برخورد پرسنل و نوع رفتار آنها و احترام به مخاطب است. در این مورد ما سعی کردیم دوره‌های آموزشی مفیدی را در زمینه مشتری مداری برای پرسنل برگزار کنیم و پرسنل مورد اعتماد و آموزش دیده خودمان را نیز به مجموعه اضافه کنیم به گونه‌ای که برند بشرا فیلم در تمام سینماهای ما محسوس باشد. ما میدانیم در قبال مبلغی که برای هزینه بلیت از مخاطب دریافت می‌کنیم موظفیم به بهترین شکل سرویس ارائه دهیم. این سرویس غالبا به دو بخش تقسیم می‌شود: مورد اول فیلمی‌ست که خود مخاطب انتخاب کرده و مورد دوم به امکانات و تجهیزات سینما مثل سیستم گرمایشی سرمایشی و سیستم های پخش و... بستگی دارد.
من از تمام ساکنین مناطق شرقی تهران دعوت می کنم که حتما به سینما تیراژه2 سر بزنند و از خدمات این سینما و دیگر امکانات مجتمع استفاده کنند و به آنها اطمینان خاطر می‌دهم که در نهایت راضی خواهند بود."

سینما تیراژه

موردی که برای ما عجیب بود این بود که چطور می‌شود سینمایی که فقط چهار سال از احداثش می‌گذرد نیاز به بازسازی پیدا کند؟ ساداتیان بخشی از این تغییرات را سلیقه ای دانست و گفت:" تغییرات اعمال شده صرفا به فرسوده بودن یا غیر قابل استفاده بودن امکانات قبلی سینما مرتبط نیست. به طور مثال مدیران قبلی به شکل و شمایل دیگری به عنوان ظاهر سینما عقیده داشتند و ما عقاید دیگری داریم. در گذشته مخاطب وقتی وارد این طبقه از مجتمع می‌شد نمی‌دانست برای رفتن به سالن باید به چه سمتی برود اما ما تدابیری اندیشیدیم که مخاطب را تا درب ورودی سالن هدایت کنیم." در رابطه با تبلیغات و اطلاع رسانی نیز این مجموعه قصد دارد آنونس‌هایی درباره سینما ساخته و در شبکه های مجازی منتشر کند و از این راه در رابطه با بازسازی سینما به شکل مطلوب و مفیدی اطلاع رسانی کند.

سینما تیراژه

سادتیان مجموعه‌های بشرا فیلم را اینگونه معرفی می‌کند : ما در ابتدا پردیس قلهک را افتتاح کردیم و سپس تجهیز و بازسازی سینما تیراژه 2 را در دستور کار قرار دادیم. در دی ماه امسال هم احتمالا شاهد بازگشایی سینما آستارا خواهیم بود و با فاصله ای چند ماهه مجتمع بزرگ مگاپارس را با 8 سالن و 1700 صندلی در منطقه شرق تهران افتتاح خواهیم کرد. او درباره پروژه بازسازی سینما آستارا که سینمایی قدیمی و مهم در شمال تهران محسوب می‌شود گفت: "سینما آستارا یک سالن با قدمت حدود 50 سال داشت که ما آن را بازسازی کردیم و با امسال 3 سالن سینما برای جشنواره فجر آماده خواهد شد."

سینما تیراژه

سوال مهم دیگری که این روزها ذهن سینماگران و سینمادوستان را به خود مشغول کرده این است که چرا اخیرا اکثر تهیه کننده های سینمای ایران به سمت احداث سینما رفته اند. عده ای این مساله را انحصار می دانند و عده ای این کار را اقدامی مفید می‌دانند و می گویند اتفاقا این آغاز راه خصوصی سازی است. ساداتیان نیز معتقد است :"سینما یک صنعت غربی است و کمپانی های موفق و بزرگ فیلمسازی در هالیوود هم سالن های نمایش بسیار زیادی دارند. اما در ایران وقتی حجم تولیدات در این حد بالاست که به ازای آن سالن نمایش وجود ندارد در نتیجه تهیه کنندگانی مثل من که بازگشت سرمایه برایشان مهم است تصمیم می گیرند سالن های نمایش بسازند و فیلم ها را در سالن خودشان عرضه کنند و علاوه بر این به فیلم ها و تهیه کننده های دیگر نیز کمک کنند."

سینما تیراژه

در ادامه با آقای شاپوری، مدیر روابط عمومی سینما و موسسه بشرا فیلم گفتگو کردیم: وی گفت با توجه به آماده سازی سینما آستارا و مجتمع مگاپارس در سال آینده تعداد سالن های بشرا فیلم به 20 سالن خواهد رسید. در واقع تمامی این سینماها به عنوان مجموعه بشرا سینما فعالیت خواهند کرد اما هرکدام نام اختصاصی خود را خواهند داشت. مجموعه بشرا دو سالن کنسرت نیز در دست احداث دارد که تحت نام بشرا موزیک فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
شاپوری درباره اضافه کردن ظرفیت به سالنهای سینما تیراژه2 نیز گفت: تجهیزات صدا و تصویر هر دو سالن اخیرا بازسازی شده و به کیفیت مطلوبی رسیده اند و قرار است به زودی با افزودن چند صندلی ظرفیت سالن یک به 200 صندلی و سالن دو به 135 صندلی برسد.

سینما تیراژه

حتما شما هم مثل ما از خاموشی ال سی دی بزرگی‌ که در نمای بیرونی سینما نصب شده و پیش‌تر با پخش تیزر فیلم‌های در حال اکران در اطلاع رسانی و جذب رهگذران نقش مهمی داشته، متعجب شدید. علت را که از آقای شاپوری جویا شدیم پاسخ شنیدیم که مدتی‌ست به دلیل هزینه زیاد پخش تیزرها به وسیله این ال سی دی و عدم همکاری مسئولین مربوطه، سینما تیراژه از این امکان مهم بی‌بهره مانده است.

سینما تیراژه

آقای هویدا مدیر داخلی سینما را در گیشه کوچک و مدرن سینما که نورپردازی ویژه‌ای داشت و بالای رمپ ورودی، درست در مسیر سالنها واقع شده بود یافتیم. وی در رابطه با نحوه خرید بلیت از سوی مشتریان سینما گفت: بیش از 80 درصد مشتری‌های سینما به صورت آنلاین بلیت را خرید می کنند که این عدد بیشتر در روزهای سه شنبه و تعطیلات نمود پیدا می کند اما در روزهای غیر تعطیل و اوایل هفته تماشاگر حضوری بیشتری داریم. خانم محبی مسئول گیشه نیز درباره چالش های کار در گیشه سینما گفت: نوع برخورد با مخاطبی که ناراضی‌ست مهم است و ما درنهایت سعی در قانع کردن مشتری داریم.

سینما تیراژه

آقای مری، مسئول اتاق فرمان سینما تیراژه2 درباره نحوه کار و سختی های کار در اتاق فرمان سینما می‌گوید: طی تغییرات صورت گرفته پرژکتورهای سالن تعویض شدند و شفافیت تصویر بهتر شده است. برای انجام دادن این کار شما در درجه اول باید به شدت علاقه مند به فیلم و سینما باشید و بتوانید نوع تصویر فیلم را شناسایی کنید و تشخیص دهید فیلم بهتر است با چه کیفیتی و با چه سیستم پخشی شود.

سینما تیراژه

در پایان نیز با تعدادی از مخاطبین سینما گفتگو کردیم:
یکی از مخاطبین که دانشجوی جوانی بود و به گفته خودش معمولا تنها به سینما می رود به ما گفت: پس از بازسازی امکانات سینما خیلی بهتر شده است و قبلا اصلا تصویر خوبی روی پرده نمی دیدیم. ضمن اینکه در مدیریت جدید امکان همراه داشتن خوراکی در سالن سینما وجود ندارد که به نظرم اتفاق خوبی است.

سینما تیراژه

مخاطب دیگری که با او گفتگو کردیم دختری بود از میان یک جمع دوستانه‌‌ی طرفدار سینما، از آنها که معمولا دسته جمعی به سینما می‌روند . وی درباره سینما تیراژه2 به ما گفت: این سینما نزدیک به محل زندگی ما است و بیشتر به همین دلیل اینجا را انتخاب کردیم و اکثر فیلم ها را در سینما تیراژه2 می بینیم. به نظرم پس از بازسازی تازه سینما شبیه به سینما شده و می‌توانیم از فیلم دیدن در سینمایی مجهز با کیفیت تصویر و صدای مطلوب لذت ببریم.

سینما تیراژه

نکته قابل توجه در گفتگو با مخاطبین این بود که اکثر آنها مشتری های ثابت سینما تیراژه2 بودند و اغلب بلیت ها را اینترنتی می خریدند.
 

سینما تیراژه

 
ویدیوی بازسازی سینما تیراژه:

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها