صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«کوپال» از جشنواره «بوگوتا» حلقه زرین گرفت

«حلقه‌ زرین پره‌کلمبین» به عنوان جایزه‌ اصلی جشنواره فیلم بوگوتا به «کوپال» از ایران رسید.

 فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی که به عنوان تنها نماینده‌ آسیا در بخش مسابقه‌ بین‌الملل سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم بوگوتا پذیرفته شده بود، شب گذشته ۶ آبان توانست در مراسم اختتامیه‌ به عنوان بهترین فیلم این جشنواره‌ قدیمی آمریکای لاتین برگزیده شده و «حلقه‌ زرین پره‌کلمبین» جایزه‌ اصلی این جشنواره را بدست آورد.
جشنواره‌ بین‌المللی فیلم بوگوتا یکی از معتبرترین جشنواره های رقابتی فیلم آمریکای جنوبی است که از سال ۱۹۸۴ در کشور کلمبیا تاسیس شده و هر ساله در ماه اکتبر در شهر بوگوتا پایتخت این کشور برگزار می شود.
با تصویب فیاپف که جشنواره‌ها را به عنوان «جشنواره های تخصصی با عملکرد جدید» تأیید می‌کند، جشنواره‌ بوگوتا جایگاه معتبری در میان جشنواره‌های جهانی بدست آورده و مهمترین هدفش ارتقای سینمای جهان با نمایش کارگردان‌های خلاق نوظهور است.
«کوپال» پس از کسب جوایز بهترین فیلم جشنواره‌های Around آمستردام و براشوف کانادا، توانست سومین جایزه‌ بین‌المللی خود را از این رویداد بدست آورد. در کنار فیلم «کوپال» به عنوان بهترین فیلم سینمایی این جشنواره، فیلم «زیر گل سرخ» به کارگردانی یوسو راموس از اسپانیا حلقه‌ نقره‌ای پره کلمبین بهترین فیلم و «هفتم مارس» به کارگردانی مارسلو آدریان سانچز از آرژانتین حلقه‌ زرین پره‌کلمبین به عنوان بهترین کارگردانی جشنواره را بدست آوردند.«کوپال» اولین فیلم سینمایی کاظم ملایی است که اولین نمایش آن مربوط به حضور در بخش مسابقه‌ سی و پنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر بوده و آخرین نمایش آن نیز بزودی در بخش اصلی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی کلکته است تا به عنوان تنها نماینده‌ ایران برای کسب جایزه‌ ۷۲ هزار دلاری با ۱۳ فیلم از کشورهای دیگر رقابت کند.
قصه‌ این فیلم یک هفته از زندگی دکتر احمد کوپال با بازی لوون هفتوان است که درست قبل از تحویل سال نو دچار چالشی غریب در زندگی‌اش شده است.
طبق گفته‌ تهیه کننده‌ این فیلم، «کوپال» بزودی در سینماهای سراسر کشور به نمایش درمی‌آید.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها