صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گلایه‌ رمضانی از اکران «همبازی»: فارابی اکران فیلم را متوقف کند

 کارگردان «همبازی» با اشاره به شیوه نمایش سانسی این فیلم در برخی سینماها و عدم تبلیغات مناسب، در اعتراض به شرایط ‌نامساعد اکران فیلمش در‌خواست کرد مسئولین فارابی از ادامه اکران «همبازی» صرف ‌نظر کنند.
به گزارش فارس، مراسم نمایش خصوصی فیلم سینمایی «همبازی» با حضور کارگردان، جمعی از عوامل فیلم، منتقدان و اهالی رسانه‌ شامگاه روز سه‌شنبه دوم آبان‌ماه در سالن نمایش بنیاد سینمایی برگزار شد.‌در این مراسم قبل از آغاز فیلم، غلامرضا رمضانی کارگردان فیلم سینمایی «همبازی» با اعتراض به وضعیت کنونی اکران در سینماها گفت: «همبازی» به اعتقاد من همه شاخصه‌های یک فیلم خوب را دارد؛ از تیم بازیگری تا فیلمنامه فانتزی که برای کودک و نوجوان جذاب است و حتی ساختار و تکنیک آن. اما متاسفانه در اکران عمومی که آن هم بعد از سه سال اتفاق افتاده، شرایطی رخ می‌دهد که فیلم نتواند به جایگاه واقعی خودش در فروش برسد.
بیان مشکلاتی درباره تبلیغات فیلم و عدم همیاری مناسب نهادی مثل شهرداری تهران، عدم حمایت کافی در زمینه پخش تیزرهای حمایتی فیلم‌های کودک و نوجوان در صدا و سیما و لزوم توجه بیشتر رسانه ملی به این گونه سینمایی، عدم همکاری مناسب آموزش و پرورش و طرح سینما مدرسه با این فیلم از دیگر محورهای گلایه «رمضانی» از شرایط اکران فیلم بود.
وی در خاتمه سخنانش با اشاره به نوع و شیوه نمایش سانسی در برخی سینماها و عدم تبلیغات مناسب از سوی سینماداران در اعتراض به شرایط نامساعد اکران فیلمش در خواست کرد تا مسئولین بنیاد فارابی از ادامه اکران «همبازی» صرف‌نظر نمایند.
همچنین ساعد نیک‌ذات مدیر فیلمبرداری و رضا فیاضی یکی از بازیگران «همبازی» نیز که در مراسم یاد شده حضور داشتند، با اشاره به وضعیت نامطلوب سینمای کودک و نادیده انگاشتن این گونه سینمایی از سوی سینمای بدنه و همچنین بی‌توجهی بخش خصوصی به سینمای کودک در ساخت و اکران، ضمن تقدیر از بنیاد فارابی در زمینه پخش فیلم‌های فرهنگی و سینمای کودک خواستار توجه بیشتر بنیاد سینمایی فارابی به وضعیت اکران اینگونه فیلم‌ها شدند.‌همچنین حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی نیز در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به حاضران ‌اظهار امیدواری کرد تا برنامه نمایش خصوصی فیلم‌های ایرانی و خارجی بنیاد برای اهالی رسانه و منتقدان سینمایی تداوم یابد و دست‌اندرکاران رسانه‌های گروهی در گزارش‌ها و نقدهای خود توجه بیشتری به سینمای کودک و فیلم های فرهنگی داشته باشند.
قائم مقام بنیاد فارابی با تاکید بر این نکته که نقش بنیاد حمایت از ساخت آثار ارزشمند در گونه‌های مختلف سینمایی است تصریح کرد: بنیاد قصد نداشته و ندارد که در بحث اکران ورود پیدا کند اما متاسفانه شرایط نا عادلانه‌ای که در حوزه اکران حاکم بوده و سبب شده تا فیلم‌های فرهنگی، مخاطب خاص و بخش اعظم سینمای کودک و نوجوان مورد بی‌مهری قرار گیرند باعث شد تا بنیاد فارابی پس از مدتها سیستم پخش خود را مجددا فعال سازد تا مجالی هر چند اندک برای دیده شدن این گونه فیلم‌ها برای مخاطبان سینما فراهم آید. حسن نجاریان در بخش دیگری از مراسم قبل از شروع نمایش فیلم نیز به روی صحنه آمد و ضمن قابل تعمق خواندن سخنان غلامرضا رمضانی اظهار امیدواری کرد تا نهادها و سازمانهای مختلف همچون شهرداری تهران، سازمان صدا و سیما، آموزش و پرورش و ... با همیاری همدیگر توجه افزونتری به سینمای فرهنگی و به ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان داشته باشند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها