صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

یادداشت میرطاهر مطلومی درباره حال و هوای فیلم «مصادره» ساخته مهران احمدی

میرطاهر مظلومی پیش از حضور در فیلم سینمایی «مصادره» تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. او در یادداشتی از حال و هوای حضور در این فیلم کمدی نوشته است:

مصادره
«چند روز قبل از آفيش من در فيلم‌مان، مشيت دوست، بر آن بود كه مهره كمرم بشكند و يكراست زير تيغ جراحى بروم. قصه جرح و زخم سختى چندانى ندارد و مى‌شود به لطف پمادها وضمادها تحملش كرد. روزها و شب‌هاى بعد از عمل است كه كابوس‌وارند و شاق و تحمل ناپذير!

اين كه يكباره تهى مي‌شوى از هر چه شوق زندگى، كمرشكن است. اينكه به چشم برهم زدنى پُر مي‌شوى از ياس، بدبينى، نفرت و سياهى جانفرساست. اينكه روحت درد مي‌كند و تو نه درمانش را مي‌شناسى و نه حتى خود درد را، ويرانگر است.

در اين لحظه‌هاى هولناک، اما چيزهایى هست كه نور مي‌پاشد بر تاريكى‌ها؛ ياد دوست اول و آخر البته، اگر اهل رفاقتش باشى!

با این‌همه غمخوارى عزيزان، خويشان، دوستان و بالاخره آنچه مهم‌تر از همه است: شوق كار! نوشدارويي كه جادو مي‌كند هر از پا افتاده‌اى را! روح بهارى مي‌بخشد باغ خاموش پاييز را.

باورى كه تو را مجاب می‌كند تمام نشده‌اى و همچنان ادامه خواهى داشت و من شوق كار داشتم؛ چون «مصادره» پيش رویم بود و بايد زودتر از قرار مقرر از بستر بيمارى بلند مي‌شدم و ادامه پيدا مي‌كردم.

«مصادره» براى من حكم هديه‌اى آسمانى را داشت. مسيحا دم سامرى سوزى بود كه روح بهاران بخشيد باغ سرد خزان زده را... .
پس ناسپاسى‌ست اگر نگويم: ممنونم كه قوت قلبم بوديد و كم توانى احتمالى‌ام را به رويم نياورديد. حتى از شما دوستانى كه كم حوصله بوديد و زخم‌هاى روحم را نديديد، سپاسگزارم... دستتان را مي‌بوسم و آرزو مي‌كنم هميشه تنى سالم داشته باشيد به لطف حق... ياعلى مدد.»

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها