صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

جایزه جشنواره هندی برای «کوپال»

فیلم «کوپال» به نویسندگی و کارگردانی «کاظم ملایی»، جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران بیست‌وسومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کلکته را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی «کوپال» که به عنوان تنها نماینده‌ سینمای ایران در بخش اصلی جشنواره‌ فیلم کلکته (نوآوری در تصاویر متحرک) به نمایش درآمد، شب گذشته توانست در مراسم اختتامیه‌ این رویداد آسیایی، جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران را کسب کند.
این فیلم به همراه «پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند» از کشور لهستان ـ برگزیدهی جشنواره‌های کارلووی واری، هامبورگ و نامزد هوگوی طلایی شیکاگو ۲۰۱۷‌ـ جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران این جشنواره را به دست آوردند.

همچنین فیلم «قو» از کشور ایسلند ـ منتخب جشنواره‌های تورنتو و تسالونیکی ۲۰۱۷ ـ موفق به دریافت جایزه‌ بهترین کارگردانی شد. فیلم «سگ‌ها» ـ محصول کشور فرانسه، منتخب هفته‌ منتقدین کن، برگزیده‌ جشنواره‌های مونیخ و سن سباستین ۲۰۱۷ و برنده‌ ببر طلایی بنگال ـ هم به عنوان بهترین فیلم این جشنواره انتخاب شد.

سایت این جشنواره سینمایی نوشت: جشنواره فیلم «کلکته» از سال ۱۹۹۵ افتتاح شده و به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم هندوستان شناخته می‌شود. این رویداد هنری به همراه جشنواره‌ گوآ، جزو جشنواره‌های مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) در کشور هندوستان به شمار می‌آید.
«کوپال» به عنوان تنها فیلم سینمای ایران بزودی در بخش مسابقه‌ دیگر جشنواره‌های مطرح هندوستان همچون جشنواره‌های دهلی و جیپور نیز به نمایش درخواهد آمد. جشنواره‌ فیلم کلکته از تاریخ دهم تا هفدهم نوامبر، مصادف با ۱۹ تا ۲۶ آبان، در شهر کلکته‌ هندوستان برگزار ‌شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها