صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

تهیه کننده «انزوا»: پس از پایان اکران فیلم حرف های زیادی برای گفتن دارم/ شفاف سازی پس از تحقیقات

تهیه کننده فیلم سینمایی «انزوا» گفت: چرا باید فیلم ما در زمان اربعین اکران شود و زمانی که می‌خواهند میزان فروش آن را اعلام کنند، زمان ۹ روز را محاسبه می‌کنند، در صورتی که ۶ روز آن تعطیل بوده است!

انزوا

پیمان جعفری تهیه کننده فیلم سینمایی «انزوا» در ارتباط با وضعیت اکران این فیلم گفت: زمانی که اکران فیلم ما تمام شود حرف‌های زیادی برای گفتن دارم، چرا که تا یک جایی انسان می‌تواند مماشات کند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم یک چیز عجیب و غریبی پشت پرده است تا برخی فیلم‌ها را به راحتی له کند که بعضی از دوستان آثارشان در رتبه‌های بالاتری قرار بگیرد. البته با یک مطالعه به طور دقیق می‌توان فهمید که این آثار متعلق به چه افرادی است.

*ماجرای فروش 3 روز «انزوا» که 9 روز خوانده شد

تهیه کننده فیلم سینمایی «انزوا» افزود: چطور می‌شود که فیلم من در زمان اربعین اکران می‌شود و سه روز نیز در تعطیلی است و بلافاصله در هفته بعد با سه روز تعطیلی دیگر مواجه می‌شویم آیا این انصاف است زمانی که فروش فیلم ما اعلام می‌شود بگویند که در 9 روز N تومان فیلم سینمایی «انزوا» فروش داشته است؟! 9 روزی که 6 روزش تعطیل بوده چرا کسی این محاسبات را انجام نمی‌دهد. به نظرم این رسم غریبی است که راحت نمی‌توان از آن گذشت.

جعفری گفت: معتقدم که این موارد طبیعی نیست و قطعاً پشتش اتفاقاتی در حال رخ دادن است. در واقع بعد از اکران فیلم حتماً در مورد این اتفاق‌ها صحبت خواهیم کرد. اما در ادامه همان اتفاقات جشنواره ما شاهد برخوردهای دیگری هستیم که برای من غیرقابل باور است و افرادی به خاطر درآمدهای ماهی 3 میلیارد تومانی خودشان فیلم‌های ما را له کنند. 

*بعد از اتمام تحقیقاتم شفاف سازی خواهم کرد

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا به طور شفاف به همراه برخی که به این نوع رویه اکران اعتراض دارند صحبتی نمی‌شود گفت: دلیل شخصی من است که در حال حاضر مطمئن نیستم و بر اساس اتفاقاتی که تا این لحظه افتاده و یا شنیده‌ها نتیجه‌گیری کردم اما اطمینان کامل ندارم که بخواهم به صورت واضح و شفاف صحبت کنم و نامی را ببرم و مقصر بدانم، ولی طی یک الی دو هفته آینده افرادی را مأمور کردم که در این زمینه تحقیق کنند و بعد از اعلام نتیجه تصمیم نهایی را می‌گیرم اما شخصاً تا نسبت به مسأله‌ای مطمئن نشوم صحبت نخواهم کرد. 

*سینما را به راحتی نمی‌بوسم و کنار بگذارم

او گفت: اگر قرار باشد این حرفه را رها کنم و سوپرمارکت باز کنم به همین راحتی کار را انجام نمی‌دهم و سینما را به قول معروف به این راحتی نمی‌بوسم و کنار بگذارم. چرا که هم درسش را خوانده‌ام و هم 30 سال است که در این حرفه مشغول به کار هستم. طی همه این سال‌ها معتقد بودم که برای مردم کار می‌کنم. اما افرادی هستند تنها برای جیبشان کار می‌کنند و همین افراد به مردم باورهای غلط می‌دهند. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها