صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما +جدول (6 دی)

دو رخداد مهم، فروش هفته اخیر سینماهای کشور را دستخوش تغییرات قابل توجهی کرد.

آنچه آمار و ارقام به ما نشان می‌دهد حاکی از آن است که مردم در شب یلدا که درست مقارن شده بود با پنجشنبه شب  ترجیح دادند کنار خانواده بمانند و کمتر به سینما بروند. همین امر منجر به کاهش فروش فیلم‌ها در یکی از پرفروش‌ترین روزهای هفته شد.
به گونه ای که اگر فروش فیلم‌ها در روز پنجشنبه 30 آذر را با پنجشنبه 23 آذر مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم مجموع فروش فیلم‌ها با کاهش 68 درصدی مواجه شدند.

از طرفی زلزله چهارشنبه شب تهران نیز بر ریزش مخاطب در روزهای پنجشنبه و جمعه تاثیرگذار بود. امکان وقوع زلزله مجدد و بی‌اعتمادی مردم به محیط های بسته باعث شد تعداد زیادی از آنها از خرید بلیت و رفتن به سینما منصرف شوند. بطوریکه فروش جمعه اول دی ماه در مقایسه با جمعه گذشته 24 آذر در مجموع 20 درصد کاهش داشت.

 البته از اواسط روز جمعه اوضاع فروش فیلم ها رفته رفته به روند معمول هر هفته بازگشت.


این هفته نیز فیلم «آینه بغل» با فروش هفتگی معادل یک میلیارد و 731 میلیون و 249 هزار تومان صدر نشینی خود را به سه هفته رساند. فیلم کمدی خالتور با فروش 297 میلیون و 231 هزار تومان و فیلم «ثبت با سند برابر است» با فروش 252 میلیون و 573 هزار تومان همانند هفته گذشته به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند تا فیلمهای کمدی علی رغم کاهش فروش هفتگی‌شان، همچنان نسبت به فیلم‌های اجتماعی پرطرفدارتر بمانند.

فیلم «قاتل اهلی» پرفروش ترین فیلم اجتماعی هفته با فروشی معادل 163 میلیون و 517 هزار تومان در رتبه چهارم جدول قرار گرفت.

فیلم «خانه کاغذی» ساخته مهدی صباغ‌زاده در حالی اولین هفته اکران خود را گذراند که با فروشی معادل 122 میلیون و 811 هزار تومان بعد از قاتل اهلی پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی هفته بود. و توانست از فیلم حریم شخصی و آذر پیشی بگیرد.   

فیلم‌های مخصوص کودکان و نوجوانان این هفته فروش خوبی را تجربه نکردند. در این بین فیلم «شکلاتی» با فروش 40 میلیون و 97 هزار تومان در رتبه‌ای بالاتر از فیلم‌ «قهرمانان کوچک»، «حقه باز دم دراز» و «پینوکیو، عامو سردار و رییسعلی» قرار گرفت.

بین انیمیشن‌های در حال اکران نیز انیمیشن «فهرست مقدس» با فروش 24 میلیون و 209 هزار، نسبت به انیمیشن «راز سیاوش» با فروش 16 میلیون و 180 هزار توانست مخاطب بیشتری را جذب کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها