صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آنالیز فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (13دی)

سد معبر در هفته اول اکران خود دومین فیلم پرفروش هفته شد.

فیلم «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی و نویسندگی سعید روستایی که جزو فیلم‌های مورد توجه جشنواره فجر بود سرانجام در هفته اخیر فرصت اکران پیدا کرد. این فیلم توانست بعد از چند هفته، به امپراطوری کمدی‌ها پایان دهد و در هفته اول اکران خود با فروش هفتگی 255 میلیون و 287هزار تومان، رتبه دوم جدول فروش را از آن خود کند و بالاتر از فیلمهایی چون «خالتور» و «ثبت باسند برابر است» قرار گیرد. این در حالی‌ست که «سد معبر» نسبت به فیلم‌ها کمدی تعداد سالن کمتری در اختیار دارد. «سد معبر» داستان قاسم کارمند اداره سد معبر شهرداری را روایت می کند که در تلاش است وضعیت زندگی خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلافِ نظر دارد.

نمودار مقایسه فیلم‌های پرفروش هفته


فیلم «آینه بغل» چهارمین هفته صدرنشینی خود را در حالی به پایان رساند که با  159 سالنی که در اختیار دارد به فروشی معادل 7میلیارد و 972میلیون رسید. «آینه بغل» برخلاف سایر کمدی‌های روی پرده نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشته است و با فروش هفتگی یک میلیارد و 865میلیون و 948هزار تومان همچنان بین فیلم‌های در حال اکران بی‌رقیب است.

رتبه سوم تا پنج جدول به ترتیب متعلق است به «خالتور» با فروش هفتگی 215 میلیون 681هزار تومان، «ثبت با سند برابر است» با فروش هفتگی 166میلیون و 435هزار تومان و «قاتل اهلی» با فروش هفتگی 148 میلیون و 493هزار تومان.

نمودار مقایسه پرفروش‌ترین سینماهای کشور
هفت سینمایی که 48 درصد فروش کل سینماهای کشور را به خود اختصاص دادندفیلم «آرمانشهر» به کارگردانی حسن ناظر از تازه های اکران این هفته بود. با توجه به فروش 4میلیون و 937هزار تومانی این فیلم، پیش‌بینی می‌شود آرمانشهر یکی از ناامیدی‌های اکران در سال جاری خواهد بود.

انیمیشن «کلیله و دمنه» نیز اولین هفته اکران خود را با فروش 12 میلیون و 34 هزار تومان آغاز کرد. داستان این انیمیشن درباره دو شغال به نام‌های کلیله و دمنه است که با حوادث تلخ و شیرینی در جنگل روبرو می‌شوند.

آنچه آمار و ارقام به ما نشان می‌دهد حاکی از آن است که نا آرامی‌های هفته اخیر در فروش سینماها تاثیر منفی داشته است. کاهش فروش از شنبه 9 دی آغاز و تا سه شنبه که پرفروش ترین روز سینما محسوب می‌شود ادامه داشت. و همین امر منجر شد با کاهش فروشی معادل 15درصد روبرو شویم.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها