صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

انتخاب «فیلشاه» در جشنواره فجر تصمیم درستی بود/ طراحی جایزه ویژه

روانبخش صادقی با اشاره به اینکه انتخاب «فیلشاه» برای حضور در جشنواره فیلم فجر درست بود از دبیر جشنواره خواست نگاه ویژه ای به انیمیشن داشته باشد.

روانبخش صادقی مدیرعامل سابق «آسیفا» درباره حضور انیمیشن «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان در بخش مسابقه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت:  من این فیلم را کامل ندیده ام، اما با توجه به کار قبلی هادی محمدیان با نام «شاهزاده روم» و تکه هایی که از «فیلشاه» دیده ام و توصیف هایی که شنیده ام، بی شک انتخاب درستی برای حضور این انیمیشن در جشنواره امسال صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حضور این اثر در کنار دیگر آثار سینمایی در بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم فجر بسیار لازم بود.

کارگردان انیمیشن «دزد رویاها» با اشاره به اینکه انیمیشن باید در جشنواره فیلم فجر دیده شود، توضیح داد: من به ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر این پیشنهاد را می دهم تا این انیمیشن در بخش داوری جشنواره به صورت ویژه دیده شود چراکه داوری یک انیمیشن در کنار آثار رئال در برخی موارد باعث می شود که حق انیمیشن نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم در بخش هایی که امکان داوری این انیمیشن با آثار رئال وجود دارد با تلاش دبیر جشنواره توانایی های عوامل به طور ویژه دیده شود و با این شیوه انگیزه مضاعفی برای جامعه انیمیشن ایجاد شود.

این هنرمند تاکید کرد: هنر-صنعت انیمیشن در سال های گذشته توسط مسئولان سینمای ایران نادیده گرفته شده بود، اما امروز این بخش سینما مورد توجه قرار گرفته و در حال باز کردن جای خود است.

صادقی در پایان گفت: فکر می کنم با مدیریت و برنامه ریزی مناسب می توانیم در سال های آینده به شکل گیری سینمای انیمیشن و جذابیت آن کمک کنیم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها