صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معرفی فیلم سینمایی «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله

حمید نعمت‌الله فعالیت سینمایی‌اش را با دستیاری مسعود کیمیایی آغاز و با ساخت بوتیک اولین فیلم سینمایی‌اش را در مقام کارگردان تجربه کرد. فیلمی که برای نعمت الله سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول از بیست و دومین(1382) جشنواره فیلم فجر را به ارمغان آورد و از همان ابتدا به جامعه سینمایی نوید حضور کارگردانی صاحب سبک و خوش قریحه را داد.


نعمت الله امسال پنجمین حضورش در جشنواره فیلم فجر را با شعله ور تجربه خواهد کرد. این فیلم که بخشی از آن در سیستان و بلوچستان فیلبرداری شده است، ابتدا قرار بود در جشنواره سال گذشته شرکت کند اما به دلیل طولانی شدن فیلمبرداری و مراحل فنی، از نمایش در جشنواره بازماند تا حضورش به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر موکول شود.

فیلمنامه «شعله‌ور» به طور مشترک توسط هادی مقدم دوست و حمید نعمت الله به نگارش درآمده است و مضمونی اجتماعی و حال و هوایی فلسفی عرفانی دارد. این فیلم داستان زندگی مردی را روایت می‌کند که احساس می‌کند عددی نشده است و این احساس او همه‌ زندگی‌اش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آنچه طرفداران نعمت الله را بیش از پیش برای تماشای جدیدترین ساخته‌اش مشتاق و منتظر نگه داشته است همکاری مجدد او با هادی مقدم دوست است. حاصل همکاری این دو تاکنون سریال پرطرفدار وضعیت سفید و دو فیلم سر به مهر و بی‌پولی بوده است که فیلم بی‌پولی موفق به دریافت سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران در بخش مسابقه سینمای ایران  در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر شده است. باید منتظر ماند و دید آیا شعله ور چهارمین همکاری نعمت الله و مقدم دوست می‌تواند موفقیت‌های پیشین آن دو را تکرار کند.

 سهراب پور ناظری به عنوان هشتمین همکاری خود با حمید نعمت الله آهنگسازی «شعله ور» را بر عهده داشته است. پیش از این پور ناظری در آثاری چون وضعیت سفید، رگ خواب، آرایش غلیظ و... با حمید نعمت الله همکاری داشته است. با توجه به کیفیت مطلوب این آثار و استقبال مخاطبین از این همکاری، می‌توان انتظار داشت موسیقی شعله ور یکی از بهترین های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شود.

از نکات جالب فیلم می‌توان به فضای متفاوت شعله ور نسبت به رگ خواب اشاره کرد. گفته می‌شود شعله ور بر خلاف رگ خواب
که فیلم زنانه ای بود یک فیلم کاملا مردانه است. همبازی شدن امین حیایی و فرزندش دارا حیایی نیز از دیگر نکات جالب فیلم است.

سایر عوامل فیلم عبارتند از:

تهیه کننده: محمدرضا شفیعی

بازیگران: امین حیایی، زری خوشکام، بهمن پرورش، فرید قبادی، دارا حیایی، مژگان صابری، پانته‌آ مهدی نیا

مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، دستیار اول کارگردان: سعید بیات، مدیر برنامه‌ریزی: داوود باقری، صدابردار: علی عدالت دوست، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، طراح صحنه و لباس: محمدرضا شجاعی، مدیر تولید: فرشید رئوفی، تدوینگر: مهدی سعدی، عکاس: امیرحسین شجاعی، دستیار تهیه کننده: سید سجاد طباطبایی، مشاور رسانه‌ای: راضیه جباری، مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری وصف صبا.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها