صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معرفی فیلم سینمایی «امپراطور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی + تصاویر

شیخ طادی امسال در هفتمین حضور خود در جشنواره فیلم فجر را تجربه می‌کند. او به سراغ موضوع تروریست در منطقه رفته است. امپراطور جهنم به نقد جنایات خاندان آل سعود و ریشه های رشد و گسترش گروه داعش و جریان های تکفیری و افراطی در منطقه، اروپا و آمریکا می پردازد.پرويز شيخ طادي متولد ۱۳۴۰ آبادان است. وي فعاليت هنري را در حوزه هنري تبليغات اسلامي آغاز كرد. او کارگردانی فیلم های سینمایی روزهاي
زندگي، شكارچي شنبه ، دفتري از آسمان ، سرزمين پدربزرگ و ... را برعهده داشته و در سایر زمینه ها از طراحی صحنه و لباس گرفته تا بازیگری، تدوین و فیلمنامه نویسی دستی بر آتش داشته است. او تاکنون دو بار هیئت انتخاب بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر بوده و داوری و انتخاب جشنواره های گوناگونی را نیز بر عهده داشته است.

پرویز شیخ‌طادی سال‌هاست فیلم می‌سازد، درباره آدم‌های جنگ و درباره کسانی که کمتر دیده می‌شوند اما دنیای خاص خود را دارند. او سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از سی‌امین جشنواره فیلم فجر یرای فیلم «روزهای زندگی» را در کارنامه دارد.

 شیخ طادی امسال در هفتمین حضور خود در جشنواره فیلم فجر را تجربه می‌کند. او به سراغ موضوع تروریست در منطقه رفته است. امپراطور جهنم به نقد جنایات خاندان آل سعود و ریشه های رشد و گسترش گروه داعش و جریان های تکفیری و افراطی در منطقه، اروپا و آمریکا می پردازد.

نگارش فیلمنامه را همچون کارهای گذشته، خود شیخ طادی انجام داده است و محمد خزاعی تهیه کنند فیلم است. آهنگسازی این فیلم نیز توسط محمدرضا علیقلی انجام شده است.

از نکات قابل توجه درباره «امپراطور جهنم» به نمایش درآوردن شخصیت های سیاسی جبهه مقاومت یعنی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن است. 

این فیلم که سال گذشته پس از انتخاب نشدن برای بخش اصلی جشنواره از شرکت در بخش خارج از مسابقه انصراف داد، امسال با حذف حدود 50 دقیقه از فیلم و درحالی که گفته می‌شود كفه افشاگري آن درباره عربستان كمرنگ شده است، دوباره به دبیرخانه جشنواره ارائه و در بخش مسابقه پذیرفته شده است.

کوروش زارعی بازیگر اصلی فیلم درباره نقش خود گفته است: من در این فیلم نقش سرکرده داعشی‌ها را بازی می کنم که توسط پدر خوانده اصلی با بازی "علی نصیریان" از لس آنجلس هدایت شده و اهداف تروریستی را در سوریه برنامه ریزی می کند. نقش من در این فیلم نماد کاملی از تکفیری های خشن و قاتل است.

در این فیلم علی نصیریان، فرخ نعمتی، علیرام نورایی، صبا کمالی، سعید راد و کوروش زارعی و تعدادی از بازیگران لبنانی نقش آفرینی می‌کنند.
ویدئو معرفی فیلم « امپراطور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها