صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معرفی فیلم سینمایی «اتاق تاریک» ساخته روح الله حجازی + تصاویر

حجازی سه سال بعد از آخرین ساخته‌اش مرگ ماهی امسال با «اتاق تاریک» که تجربه ای متفاوت با سایر ساخته هایش محسوب می شود به جشنواره فیلم فجر می آید. ‌روح الله حجازی فعالیت سینمایی خود را با کارگردانی فیلم‌های کوتاه آغاز کرد. اولین فیلم سینمایی او «در میان ابرها» بود که توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم هنر و تجربه را از آن خود کند.

فیلم «اتاق تاریک» پنجمین ساخته حجازی پس از فیلم‌های «در میان ابرها»، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» و «مرگ ماهی» است. حضور حجازی در دوره‌های مختلف فجر همواره با حواشی و اتفاقاتی همراه بوده است. «در میان ابرها» نخستین ساخته او در بیست و ششمین جشنواره فجر سیمرغ بهترین فیلم اول را دریافت کرد. اما دو فیلم بعدی اش «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» هر دو به دلیل ممیزی از جشنواره فجر کنار گذاشته شدند و «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» بعد از دو سال توقیف و به دلیل حضور در جشنواره های خارجی فقط چند نمایش محدود در بخش خارج از مسابقه جشنواره داشت.

حجازی سه سال بعد از آخرین ساخته‌اش مرگ ماهی امسال با «اتاق تاریک» که تجربه ای متفاوت با سایر ساخته هایش محسوب می شود به جشنواره فیلم فجر می آید. ‌ساره بیات، ساعد سهیلی، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان، محمد امامی، رضا احمدی، ژیلا دایی با معرفی سید علیرضا میرسالاری بازیگران اتاق تاریک هستند

حجازی قصد داشت سال گذشته فیلم «گربه رو» را جلوی دوربین ببرد که علی‌رغم پیش تولید به علت مشکلات ممیزی ساخت فیلم منتفی شد. فیلمبرداری «اتاق تاریک» که از اواسط مردادماه آغاز شده بود تا اوایل مهر ادامه داشت.

در خلاصه داستان فیلم «اتاق تاریک» آمده است: فرهاد و هاله فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسایل جدیدی قرار می دهد.

اتاق تاریک روایتگر روابط آدم هاست. فیلم درباره یک خانواده سه نفره است که ساره بیات و ساعد سهیلی در نقش زن و شوهر و علیرضا میرسالاری در نقش فرزند خردسال آنها این خانواده را شکل می‌دهند. نکته دیگر در داستان فیلم، اختلاف سنی زن و شوهر داستان است که زن از شوهرش بزرگتر است. می‌توان پیش‌بینی کرد «اتاق تاریک» نیز مانند فیلمهای قبلی حجازی درامی اجتماعی است که به یکی از دغدغه‌های خانواده ها در جامعه ما که در حال گذر از سنت به مدرنیته است، می‌پردازد.

حجازی گفته است «اتاق تاریک» در زمینه فیلمنامه‌نویسی تجربه متفاوتی برای او بوده است چرا که موضوعی به شدت حساسی رو طرح کرده است و سعی داشته هم به خوبی دغدغه و مسئله اصلی رو بیان کند و هم درگیر ممیزی نشود.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر، مدیر صدابرداری: حسین بشاش، طراح چهره پردازی: عباس عباسی، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: امید علیازی، طراح صحنه: بهادر حسین زاده، طراح لباس: مروارید کاشیان، فیلمبردار: ادیب سبحانی، دستیار اول فیلمبردار: مرتضی سبحانی، مدیر تدارکات: امیر اسکندری، منشی صحنه: دنیا راد، عکاس: امیرحسین شجاعی، نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: سید روح الله حجازی.
ویدئو معرفی فیلم سینمایی «اتاق تاریک» ساخته روح الله حجازی

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها