صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معرفی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی + تصاویر

فیلم «مغز‌های کوچک زنگ زده» پنجمین ساخته هومن سیدی بعد از فیلم‌های آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من و خشم و هیاهو محسوب می‌شود. به گفته سیدی «مغز‌های کوچک زنگ زده» ملودرام‌ترین کاری‌ست که تاکنون ساخته و به لحاظ تکنیکی از زمین تا آسمان با کار‌های قبلی‌اش فرق دارد. طبق شنیده‌ها فیلم با رأی قاطع هیات داوران به بخش مسابقه جشنواره فجر آمده است.


هومن سیدی پس از ساخت چند فیلم کوتاه (از جمله ۳۵ متری سطح آب و دندان آبی که به خاطر آنها جوایز متعددی از جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد) اولین فیلم بلند خود را در سال ۱۳۸۹ با نام آفریقا کارگردانی کرد. این فیلم در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش آثار ویدئویی) جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن (آزاده صمدی) را از آن خود کرد. تا از همان ابتدا ورود کارگردانی صاحب اندیشه و مستعد را به سینمای ایران نوید دهد.

سیزده فیلم دوم سیدی نیز ادامه‌ای بر موفقیتهای او بود و جایزه ویژه هیئت داوران بهترین کارگردانی از سی و دومین جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.

برخی هومن سیدی را ادامه دهنده سبک اصغر فرهادی می‌دانند البته با دکوپاژ و قاب‌بندی‌های متفاوت و غیرکلاسیک. فیلم‌های دیگر او اعترافات ذهن خطرناک من و خشم و هیاهو نیز هر دو در جشنواره فجر حضور داشتند و علی رغم کم توجهی دیدن از داوران جشنواره، مور توجه مردم قرار گرفته و با حواشی بسیاری همراه بودند.

فیلم «مغز‌های کوچک زنگ زده» پنجمین ساخته هومن سیدی بعد از فیلم‌های آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من و خشم و هیاهو محسوب می‌شود. به گفته سیدی «مغز‌های کوچک زنگ زده» ملودرام‌ترین کاری‌ست که تاکنون ساخته و به لحاظ تکنیکی از زمین تا آسمان با کار‌های قبلی‌اش فرق دارد. طبق شنیده‌ها فیلم با رأی قاطع هیات داوران به بخش مسابقه جشنواره فجر آمده است..

سیدی جزو جوان‌ترین کارگردان‌هایی‌ست که با پنجمین حضور خود در جشنواره فجر از با تجربه‌های این رقابت محسوب می‌شود.

ساخته‌های قبلی هومن سیدی همگی برای مخاطب جذابیت داشته است؛ خصوصاً که سیدی فیلم به فیلم در کارش پیشرفت کرده. به نظر می‌رسد این اتفاق در فیلم جدیدش به اوج برسد. بدون شک ساخته جدید سیدی از هم اکنون کنجکاوی زیادی را برای تماشاگران ایجاد کرده است. نقش‌های بازیگران فیلم بسیار متفاوت از کار‌های قبلی آن‌ها و از نقاط قوت اصلی فیلم است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

داستان مغزهایی است که زنگ زده اند. و هومن سیری به آنها ضد زنگ می‌زند.

تهیه کننده فیلم سعید سعدی است. نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی در نقش دو برادر، کارکترهای اصلی این فیلم را برعهده دارند.

از دیگران بازیگران فیلم می‌توان به فرید سجادی حسینی ، نازنین بیاتى اشاره کرد.

سیدی از بازیگران تازه کاری چون مرجان اتفاقیان، نوید پورفرج و هامون سیدی، لادن ژاوه وند، مهیار راحت طلب، مهرداد بهاالدینی، معیین شاهچراغی، اشکان حسن پور، پیمان پازوکی، امید شیری، آرمین بهجت، منصوره ایلخانی، مهران ملکوتی، صفر محمدی، محمود کیان نیز در فیلم جدیدش بهره برده است که تعدادی از آن‌ها از بین ١٥ هزار ویدیو ارسالى و شاگردان کلاس‌های سیدى براى نقش‌ها انتخاب شده اند که هرکدام ایفاگر نقش هاى مهمى در فیلم هستند.

سایر عوامل فیلم عبارتند از:
مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر، طراح چهره پردازی: ایمان امیدواری، تدوین: هومن سیدی، مهدی سعدی، صداگذار: علیرضا علویان، طراح صحنه: محسن نصرالهی، طراح لباس: مارال جیرانی، مشاور رسانه ای: آریان امیرخان، عکاس: امیرحسین شجاعیویدئو معرفی فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها