صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

فیلم «فروشنده» یکی از دو بخت اصلی تصاحب جایزه بفتا

فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی از بخت بالایی برای کسب جایزه بفتا برخوردار است، هر چند نه به اندازه فیلم «او» از کشور فرانسه.

مراسم بفتا که به اسکار بریتانیا معروف است، فردا شب در رویال آلبرت هال لندن برگزار خواهد شد و علاوه بر فروشنده و او، سه فیلم «آنها اول پدرم را کشتند»، «بدون عشق» و «ندیمه» هم در بخش فیلم‌های خارجی زبان، نامزد هستند.وب سایت گلددربی، معتبرترین پایگاه پیشبینی فصل جوایز، شانس «فروشنده» را حدود بیست و پنج درصد می‌داند، اما نکته‌ی قابل توجه، روند صعودی فیلم فرهادی در نمودار بخش «بهترین فیلم خارجی زبان بفتا» است که افزایشی شش درصدی نسبت به ابتدای ماه فوریه داشته. سال قبل هم «فروشنده» در ابتدا از بخت کمتری نسبت به «تونی اردمن» برخوردار بود اما با نزدیک شدن به شب اسکار، از این فیلم،‌ پیشی گرفت.
دیگر وب سایت مطرح، آواردزدیلی هم در جدول پیشبینی جوایز بفتا، در هر رشته شانس‌های اصلی را بولد و قرمز کرده که در بخش بهترین فیلم خارجی زبان، هر دو فیلم «فروشنده» و «او» پر رنگ شده‌اند.سال گذشته، فروشنده دومین جایزه اسکار را نصیب فرهادی و سینمای ایران کرد، اما در مراسم‌هایی چون گلدن گلوب و انتخاب منتقدان، فیلم «او» ساخته‌ی پل ورهوفن، برنده شد. هر چند «او» نتوانست در مراسم اسکار به جمع نُه نامزد اولیه فیلم‌های خارجی زبان راه یابد ولی ایزابل هوپر، توانست در جمع پنج نامزد بهترین بازیگر زن قرار گیرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها