صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

شرایط شرکت در بخش «نمایش های بازار بین الملل» جشنواره جهانی فیلم فجر/ هر فیلم 2 نمایش دارد

پخش کنندگان و تهیه کنندگان فیلم های ایرانی می توانند تا 10 اسفند برای ثبت نام در بخش مرور سینمای ایران یا «نمایش های بازار» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر اقدام کنند.

آتوسا قلمفرسایی مسئول دبیرخانه فیلم های ایرانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر پس از دو دوره برگزاری منظم نمایش های بازار و استقبال مهمانان خارجی از این بخش امسال نیز با هدف تداوم سیاست معرفی تولیدات سالانه سینمای ایران شامل فیلم های بلند، کوتاه داستانی و مستند محصول سال 1396 به مدیران جشنواره ها، پخش کنندگان بین المللی، خریداران و مهمانان خارجی اقدام به اکران محدود برگزیده‌ای از فیلم های متقاضی در «نمایش های بازار» خواهد کرد.

وی افزود: نمایش های بازار بخشی است که در اکثر بازارهای بین الملی فیلم دنیا وجود دارد و هدف از برگزاری این بخش در جشنواره جهانی فیلم فجر ایجاد امکانی برای نمایش پرده‌ای فیلم های ایرانی و معرفی به جشنواره های خارجی یا انتخاب آن توسط پخش کننده های بین المللی است.
مسئول دبیرخانه فیلم های ایرانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به اینکه در این بخش هر فیلم تنها 2 بار نمایش داده می شود، توضیح داد: اولویت با مهمانان خارجی، پخش کنندگان بین المللی، مدیران فستیوال های داخلی و خارجی و مدعوین ویژه جشنواره چه داخلی و چه خارجی است. فیلم های حاضر در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید و از این رو حقوق اولین نمایش خود را از دست نمی دهند و می توانند در بخش های اصلی جشنواره های دیگر حضور پیدا کنند.

قلمفرسایی افزود: مهلت ثبت نام فیلم ها در بخش نمایش های بازار تا 10 اسفند است اما مهلت ارسال آثار با هماهنگی دفتر جشنواره و تا ۲۰ اسفند صورت می‌گیرد. فیلم ها باید حتما زیرنویس انگلیسی داشته باشند و نسخه دی سی پی آنها به دفتر جشنواره تحویل داده شوند، اما چنانچه نسخه دی سی پی موجود نیست صاحبان آثار با هماهنگی مدیران جشنواره می توانند نسخه بلوری را تحویل دهند.
به گفته وی، اگر اثری پخش کننده بین‌المللی دارد، لازم است پخش کننده اقدام به ثبت اثر کند در غیر این صورت تهیه کننده می تواند فیلم را به ثبت برساند و به دفتر جشنواره ارائه کند.

مسئول دبیرخانه فیلم های ایرانی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره شروط پذیرش آثار گفت: فیلم های کوتاه، مستند، انیمیشن، داستانی و بلند تولید سال ۹۶ در این بخش جای دارند ولی به دلیل محدودیت امکان نمایش، این آثار هم توسط دبیر جشنواره انتخاب می شوند. طبق آیین نامه، فیلم های کوتاه باید زیر ۱۵ دقیقه و فیلم های بلند بالای ۷۵ دقیقه باشند. محل نمایش هم تنها در کاخ جشنواره است.
وی در پایان خبر داد: صاحبان و پخش کنندگان آثار محدودیتی از لحاظ تعداد برای ثبت فیلم ندارند و هر تعداد اثر که شرایط این بخش را داشته باشد می‌تواند از سوی آنها ثبت شود.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره info@Fajriff.com است.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها