صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آیا «آینه بغل» رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را می‌شکند؟

کمدی از دیرباز ژانر محبوب سینمای ایران بوده است به گونه ای که اگر جدول فروش سالهای مختلف را مقایسه کنیم همواره فیلم‌های کمدی بیشترین سهم در نیمه بالای جدول را داشته اند. فیلم هایی که با فروش خود منجر به آشتی مردم با سینما و رونق سینماها می‌شوند.

ayne_baghal

منوچهر هادی که سال گذشته فیلم «من سالوادور نیستم» دومین فیلم پر فروش سال بعد از «فروشنده» را روی پرده داشت، امسال نیز با فیلم «آینه بغل» به سینما آمد تا بار دیگر ثابت کند رگ خواب مخاطبان کمدی را به خوبی می‌شناسد. او با کنار هم قرار دادن محمدرضا گلزار و جواد عزتی توانست با یک تیر دو نشان زده و هم طرفداران آقای سوپراستار را به سینما بکشاند و هم با بهره گیری از جواد عزتی که می‌توان گفت در کنار رضا عطاران محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کمدین حال حاضر سینمای ایران است از مخاطبانش خنده بگیرد و رضایتشان را جلب کند.

آینه بغل پانزده آذرماه اکران خود را در گروه استقلال آغاز کرد، فصلی که به مناسب نبودن برای اکران فیلم‌ها معروف است اما فیلم از همان ابتدا شروع به رکورد شکنی کرد و توانست با فروش یک میلیارد و 150 میلیونی در افتتاحیه خود از «فروشنده» و «ساعت 5 عصر» پیشی بگیرد و بعد از فیلم «نهنگ عنبر» که فروش افتتاحیه آن یک میلیارد و 300 میلیون تومان بود با اختلاف اندکی دومین افتتاحیه پرفروش سال را به نام خود ثبت کند.

فیلم «آینه بغل» که می‌توان آن را با توجه به دستمزد بازیگران و ایده‌ها و لوکیشن‌های متعدد و متنوعش یکی از پرخرج‌ترین کمدی‌های چندسال اخیر دانست، با در اختیار داشتن 164 سالن سینما در ده هفته اول اکران خود به فروش هفتگی بالای یک میلیارد دست یافت و برای ده هفته متوالی پرفروش‌ترین فیلم هفته شد و به این ترتیب رکوردی که پیش‌تر در اختیار «نهنگ عنبر» بود را شکست. این در حالی بود که اختلاف فروش «آینه بغل» با فیلم دوم جدول در بیشتر هفته‌ها به بالای چهارصد میلیون تومان می‌رسید. همچنین فیلم برای پنج هفته متوالی فروش آخر هفته بالای پانصد میلیون را تجربه کرد و در روز جمعه 24 آذر در پرفروش ترین روز اکران خود فروشش به 612 میلیون تومان رسید.

فروش فوق‌العاده‌ی «آینه بغل» تنها به تهران محدود نمی‌شود، در لیست پرفروش‌ترین سینماهای اکران کننده فیلم، نام پردیس هویزه با فروش یک میلیارد و 30 میلیون تومان به چشم می‌خورد که طبق آمار سینماتیکت بعد از پردیس کوروش با فروش دو میلیارد و 115 میلیون، دومین سینمای پرفروش اکران کننده‌ی فیلم بوده است. از دیگر سینماهایی که نمایش آینه بغل در آنها با اقبال بیشتری مواجه شده است می‌توان به پردیس آزادی با فروش 930 میلیون، پردیس زندگی با فروش 570 میلیون و سینما جوان با فروش 540 میلیون اشاره کرد.

از نکات قابل توجه دیگر در زمینه فروش فیلم «آینه بغل» که آن را نیز می‌توان یک رکورد شکنی دانست باید به فروش فیلم در ایام جشنواره اشاره کرد. تجربه سالیان پیش ثابت کرده تمام فیلم‌ها حتی فیلمهای پرفروش به صورت طبیعی در ایام جشنواره با کاهش مخاطب روبرو می‌شوند اما فیلم «آینه بغل» نه تنها فروش هفتگی‌اش در ایام جشنواره به زیر یک میلیار نرسید بلکه با ثبت فروش 300 میلیونی در روزهای جمعه 13 و 20 بهمن ثابت کرد می‌تواند مخاطبان خود را در هر شرایطی به سینما بکشاند. تعداد مخاطبان فیلم تاکنون به رقم قابل توجه 2 میلیون و 417 هزار و 540 نفر رسیده است. رقمی که پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آتی پس از پایان اکران حداقل به بیش از سه میلیون نفر افزایش یابد.

فیلم به دلیل حضور سرگروه استقلال در جشنواره فیلم فجر و کم شدن سالن‌هایش پس از اتمام جشنواره به مدت یک هفته بیشتر سر گروه ماند تا از هفته دوازدهم سرگروهی‌اش را به فیلم «دعوتنامه» واگذار کند.

آینه بغل پس از یازده هفته اکران موفق شد به فروش 18میلیارد و 497 میلیون تومان دست یابد و تا تاریخ یک اسفند در رتبه سوم جدول فروش‌ سال 96 قرار گیرد. با توجه به ادامه اکران فیلم می‌توان پیش بینی کرد فیلم به راحتی «گشت 2» با فروش 19 میلیارد و 780 میلیون را پشت سر بگذارد و دومین فیلم پرفروش سال شود اما برای پشت سر گذاشتن «نهنگ عنبر» و رد کردن مرز 21میلیارد کار مشکل‌تری پیش رو دارد چرا که از هفته آینه تعداد سالن‌های فیلم تقریبا به نصف تعداد کنونی خواهد رسید همچنین فیلم‌های اکران شده نظیر «بدون تاریخ، بدون امضا» و کمدی‌های در نوبت اکران رقابای جدی‌ای برای ربودن مخاطبان «آینه بغل» خواهند بود. با این وجود پیش‌بینی می‌شود اگر فیلم بتواند اکران خود را تا پایان تعطیلات عید ادامه دهد احتمال آنکه رتبه پرفروش‌ترین فیلم سال را از آن خود کرده و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود زیاد است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها