صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

6 سرگروه‌ سینمایی مشخص شد/ آئین نامه اکران ابلاغ نشد

روز گذشته مدیران ۶ سرگروه سینمایی در جلسه وزارت ارشاد حاضر شدند ولی جایگزینی برای پردیس چارسو انتخاب نشد.

روز گذشته سرگروه‌های سینمایی با ابراهیم داروغه‌زاده مدیرکل ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی همچنین محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای دیدار داشتند.

البته همچنان سرگروه‌های سینمایی در بلاتکلیفی قرار دارند. امسال براساس نظام نامه جدید اکران تعداد سرگروه های سینمایی از 5 سرگروه به هفت سرگروه افزایش می‌یابد که در میان اسامی سینما چارسو هم به چشم می خورد که مدیر سینما چارسو در نامه ای اعلام کرده است که تمایلی به سرگروه شدن ندارد زیرا اکثر جشنواره‌ها در این پردیس برگزار می شود. 

در روز گذشته مدیران سینماهای استقلال، آزادی، کورش، زندگی، ایران و جوان حاضر شدند و با مدیران سازمان سینمایی به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

همچنان آئین نامه اکران ابلاغ نشده است و تا زمانی که آئین نامه ابلاغ نشود بالطبع تکلیف فیلم‌های نوروزی هم مشخص نیست . براساس پیگیری‌ها انجمن سینماداران در نامه‌ای خواستار صحبت با رئیس سازمان سینمایی شدند. 

تاکنون 16 فیلم سینمایی از سوی دفتر پخش متقاضی اکران نوروزی هستند که از این فیلم‌های متقاضی براساس سنوات گذشته تعدادی فیلم براساس اعلام وزارت ارشاد به سرگروه‌های سینمایی معرفی می شوند تا قراردادهای نوروزی با این فیلم ها انجام شود. اما با توجه به عدم ارائه آئین نامه اکران به صنوف،  سرگروه‌ها امکان هیچ اقدامی برای بستن قرارداد با فیلم‌هایی که اعلام می‌شود، نخواهند داشت. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها