صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما/ ترین های هفته + جدول (23 اسفند)

کاهش فروش سینماها به ویژه در نیمه دوم اسفند ماه با توجه به آمار فروش سال‌های گذشته امری قابل پیش‌بینی بود، چرا که مردم بیشتر درگیر پیشواز از نوروز هستند و ترجیح می‌دهند منتظر فیلم‌های جدید و متنوعی که در سال جدید اکران می‌شوند بمانند و رفتن به سینما را به تعطیلات نوروز موکول کنند، در نتیجه مجموع فروش سینماها نسبت به ماه‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

jadval

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند در چهارمین هفته اکران خود علی‌رغم کاهش فروش 340 میلیونی نسبت به هفته گذشته، با فروشی معادل 506 میلیون و 415 هزار تومان همچنان در صدر جدول فروش هفتگی باقی ماند. این فیلم با توجه به آغاز اکران فیلم‌های نوروزی به احتمال زیاد آخرین هفته صدرنشینی خود را می‌گذراند. همچنین «بدون تاریخ، بدون امضا» تا به اینجا توانست به فروش کل 3 میلیارد و 909 میلیون دست یافته و به جمع پنج فیلم غیرکمدیِ پرفروش سال بپیوندد.

اما ویژه‌ترین اتفاق هفته گذشته رسیدن فیلم «آینه بغل» به فروش 20 میلیاردی بود. «آینه بغل» تنها با چهارده هفته اکران توانست به این فروش فوق العاده دست یابد و با فروش هفتگی 320میلیون و 371 هزار تومان و فروش کل 20 میلیارد و 47 میلیون تومان، عنوان دومین فیلم پرفروش سال را از آن خود کند. با توجه به آغاز اکران فیلم‌های نوروزی به نظر می‌رسد «آینه بغل» برای رسیدن به فروش 21 میلیارد و شکستن رکورد «نهنگ عنبر 2» کار سختی در پیش داشته باشد.

فیلم «ماخیلی باحالیم» ساخته بهمن گودرزی با فروش هفتگی 148 میلیون و 174 هزار تومان، همچون هفته گذشته در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت و فروش کل فیلم به یک میلیارد و 290میلیون و 379 هزار تومان رسید.

فیلم «اسرافیل» ساخته آیدا پناهنده که هفته اول اکران خود را ناامید کننده شروع کرده بود و فروشی زیر صد میلیون داشت، در چند هفته اخیر توانست با افزایش فروش دو و نیم برابری، خود را به فیلم‌های بالای جدول برساند. همچنین اسرافیل تنها فیلم جدول هفتگی بود که نسبت به هفته گذشته با کاهش فروش چشمگیری مواجه نشد و با کسب فروش هفتگی 128 میلیون و 872 هزار تومان در رتبه چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

فیلم «مادری» ساخته رقیه توکلی نیز در دومین هفته اکران خود با فروش 99 میلیون و 178 هزار تومان در رتبه پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

سینماتیکت هر هفته در کنار ارائه جدول فروش هفتگی و بررسی آن،  بخش ویژه‌ای به نام «ترین‌های هفته» به مخاطبانش ارائه می‌دهد:

«ترین‌های» هفته با سینماتیکت: 

پرفروش‌ترین سینمای تهران «پردیس کوروش» با فروش 177 میلیون و 736 هزار تومان و دومین سینمای پرفروش تهران «پردیس آزادی» با فروش 119 میلیون و 952 هزار تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» مشهد با فروش 91 میلیون و 980 هزار تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» با 40 درصد کاهش فروش

بیشترین ضریب اشغال(نسبت اشغال صندلی به ظرفیت کل سالن) پردیس آزادی و پردیس هویزه

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها