صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اسامی نامزدهای دریافت جایزه جشنواره سینماحقیقت اعلام شد

اسامی نامزدهای دریافت جایزه در گونه‌های موضوعی ده‌گانه، بخش ویژه، بهترین فیلم‌ها (ویژه تهیه‌کننده‌ها) و بخش‌های فنی ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام شد.

نتایج سینما حقیقت
 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، اسامی این فیلم‌ها، کارگردانان، تهیه‌کننده‌ها و عوامل فنی نامزد دریافت جایزه از بخش‌های مختلف ملی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، به شرح ذیل است:

- بخش مسابقه ملی

* مستند آزاد:
اتاق تنهایی (علی همراز)، از آلپ تا دماوند (فرهاد ورهرام)، از نفس افتاده ها (عباس امینی)، خانه های کرمان (علیرضا فخری زاده کرمانی)، راننده و روباه (آرش لاهوتی)، رصد خانه مراغه 2 (حسین پورستار)، ز گفتار دهقان... (حمید جعفری)

* مستند اجتماعی:
رفتن (ایمان احمدی)، سکوت (محسن استاد علی)، ظغال (نوا رضوانی)، گنبد مینا (محمد احسانی)

* مستند پرتره:
13 اکتبر 1937 (بکتاش آبتین)، جان مستر (فرامرز وکیلی)، مجنونی از اسکاندیناوی (فرشاد اکتسابی)، مسئله (ابراهیم نعمتیان)

* مستند تاریخی:
جرعه های تاریخ (سیدمیکائیل موسوی)، راز یک مجسمه (فرشاد اکتسابی)، زوران (محمدرضا حاجی غلامی)، شهری که می شناسم (احسان معصوم)، عکاسی زیارتی (حمید داداشی)، ما با خاک چه کرده ایم (فرشاد احمدی دستگردی)

* مستند جنگ:

بهترین مجسمه دنیا (حبیب احمدزاده)، پاهایم قلقلک دوست دارند (سیدمحمد میر کانی)، سنگ مزاری برای برادر شهیدم (رحیم ذبیحی)، لالایی جنگ (حبیب باوی ساجد)، من مزدور سفید هستم (طاها کریمی)

* مستند خانواده:
190 (مهدی قربان پور)، بی بی تولدت مبارک (سیدحامد نوبری)، خانواده چند صد نفری (فرشید اخلاقی پور)، خانه سنگ ندارد (فائزه عزیزخانی)، نوروز در نئور (عبدالله عزیزی)

* مستند دینی و آیینی:
30 سال زندگی با 100 بند (مهدی زمانپور کیاسری)، آخر شاهنامه (شریف اسلامی)، آک آپ آس (محمدعلی هاشم زهی)، دو محراب (ایرج حبشی)، صورت خوانی (هادی آفریده)، کُتلی (جواد دبیری)

* مستند زیست محیطی:
پرواز در آب (مازیار مشتاق گوهری)، حیات (میترا روحی منش)، در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح الله امیری)، زندگی در قلب دنا (فرشاد افشین پور)، سفرنامه مرغ مهاجر (مانی میرصادقی)، غبار سرخ (پژمان مظاهری پور)

* مستند سیاسی:
ارتش پنجم (وحید شیخلر)، دون و پروفسور (علیرضا اسلامی)، رویای آمریکایی (سیداحسان اصغرزاده)، صندلی شماره 257 (محسن خان جهانی)، مرگ در دور دست (عبدالحمید ارجمند)، یاسمن (محمدعلی فارسی)

* مستند قوم شناسی:
1030 (ایمان تحسین زاده)، با یاری ها (حجت طاهری)، بوی بنفشه (امید عبداللهی)، دختر بس (سپیده جعفری)، کوچ زود هنگام (فریدون نجفی)

- بخش های ویژه:

* حمایت از کار (پاسداشت شعار سال):
آن مرد ایستاده است (علیرضا نوروزی خراسانی)، با (روح الله اکبری)، بن بست ها (محمد ساسان)، نفت آتش خاک (عارش کوردسالی)، یک سطر واقعیت (میثم میرزایی)

* نگین درخشان (بوم زیست خلیج فارس):
از سنیز تا سیراف (بهروز فرجی)، رودخانه لیان (رامتین بالف)، زنان ماهیگیر جزیره (شهرزاد پویا، شیرین وحیدی)، مانگرو (عبدالعزیز قاسمی)، مسافر دریا (عبدالخالق طاهری)

* بهترین فیلم های مستند کوتاه، نیمه بلند، بلـــــند (ویژه تهیه کننده ها)

- مستندهای کوتاه:
آک آپ آس (مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد علی هاشمزهی)
دختر بس (سپیده جعفری، فریدون نجفی)،
راز یک مجسمه (فرشاد اکتسابی، عبدالحمید ارجمند)
ظغال (نوا رضوانی)
نوروز در نئور (عبدالله عزیزی)

- مستندهای نیمه بلند:
از نفس افتاده ها (پژمان لشگری پور، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
زوران (محمد رضا حاجی غلامی، نسترن ترکمن9
کوچ زود هنگام (فریدون نجفی)
گنبد مینا (محمد احسانی)
مجنونی از اسکاندیناوی (فرشاد اکتسابی، عبدالحمید ارجمند)

- مستندهای بلند:
13 اکتبر 1937 (بکتاش آبتین موزه موسیقی ایران)
1030 (ایمان تحسین زاده، حمید رضا تفته)
در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح الله امیری)
رودخانه لیان (رامتین بالف)
صندلی شماره 257 (مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محسن خان جهانی)

* بخش های فنـــــی:

- بهترین تصویربرداری:
آک آپ آس (بهروز بادروج)، رودخانه لیان (رامتین بالف، رشاد بالف)، ظغال (مجید گرجیان)، مجنونی از اسکاندیناوی (سروش مرشدیان)، نوروز در نئور (سیدکاظم گنجی)

- بهترین صداگذاری:
1030 (سارا نصرآبادی)، ز گفتار دهقان... (حسن شبانکاره)، زوران (محمدرضا حاجی غلامی)، مانگرو (مهراب بهرامی)، نفت آتش خاک (بهروز شهامت)

- بهترین تدوین:
1030 (ایمان تحسین زاده)، اتاق تنهایی (ایمان ادیب پرور)، راز یک مجسمه (فرشاد اکتسابی)، زوران (محمدرضا حاجی غلامی)، گنبد مینا (حمید نجفی راد)

- بهترین پژوهش:
از نفس افتاده ها (عباس امینی)، راز یک مجسمه (عبدالحمید ارجمند)، رودخانه لیان (رامتین بالف)، گنبد مینا (محمد احسانی)، مجنونی از اسکاندیناوی (عبدالحمید ارجمند)

مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، از ساعت 18:30 عصر امروز (شنبه 20 آبان) در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها