صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تقدیر از داریوش مهرجویی در جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط

دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط با حضور پر رنگ سینمای ایران و تقدیر از داریوش مهرجویی شب گذشته (دوشنبه ۶ فروردین ماه) آغاز به کار کرد.

مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم مسقط و یکی از جشنواره‌های مهم سینمایی عرب، شامگاه دوشنبه ۶ فروردین ماه در مسقط، پایتخت عمان در حالی برگزار شد که سینمای ایران نقش پررنگی را در آن ایفا می‌کند.
در این مراسم داریوش مهرجویی کارگردان پیشکسوت و نامدار ایرانی به دلیل فعالیت‌های تأثیرگذار در سینمای آسیا و خاورمیانه و تفکر و روش خاص در فیلمسازی مورد تقدیر قرار گرفت که به دلیل عدم حضور مهرجویی در مراسم بهمن اکبری رایزن فرهنگی ایران به نمایندگی از این فیلم‌ساز تندیس و تقدیرنامه او را دریافت کرد.


در حاشیه تقدیر از داریوش مهرجویی، مستندساز ایرانی حبیب باوی ساجد، پشت تریبون قرار گرفت و پیرامون جایگاه داریوش مهرجویی خاطرنشان کرد: «تقدیر از داریوش مهرجویی باعث مباهات رویدادهای سینمایی است. مهرجویی توانست شیوه جدیدی از اندیشیدن و تفکر و فلسفه عملی را با سبک منحصر به فرد سینمایی‌اش روایت کند.»
از دیگر چهره‌های هنری و سینمایی بین‌المللی که در این رویداد مورد تقدیر قرار گرفتند، می‌توان به غسان مسعود بازیگر و کارگردان نامدار سوری که در ایران برای بازی در فیلم «بازمانده» به کارگردانی مرحوم سیف‌الله داد در نقش شمعون و در سینمای جهان با بازی در فیلم «قلمروی بهشت» ساخته ریدلی اسکات در نقش صلاح الدین ایوبی شناخته شده است، فرانکیو نیرو بازیگر ایتالیایی فیلم های هالیوودی و میرا نیرا کارگردان برجسته هالیوودی نیز می‌توان اشاره کرد.
در جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط بیش از ۱۰۰ فیلم به رقابت می‌پردازند و عباس رزیجی به عنوان تنها فیلمساز ایرانی بخش فیلم‌های بلند سینمایی با فیلم «دَمِ سرد» در بخش مسابقه این جشنواره حضور دارد.حبیب باوی ساجد مستندساز ایرانی نیز در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در میان هیأت داوران قضاوت آثار مستند را به عهده دارد.
علی حیاتی دیگر فیلمساز ایرانی با فیلم کوتاه داستانی «او» در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه حضور دارد.
در بخش فیلم‌های مستند نیز مهدی طرفی مستندساز ایرانی با فیلم مستند «سینما آزادی» به رقابت می‌پردازد.
دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسقط با شعار «سینما همه ما را گردهم می‌آورد» ۶ الی ۱۲ فروردین ماه سالجاری در پایتخت عمان برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها