صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (14 فروردین)

سینماها سال جدید را با اکران هفت فیلم که شامل سه فیلم کمدی «مصادره» ، «لونه زنبور» و «خرگیوش» ، سه فیلم اجتماعی «فِراری» ، «به وقت شام» و «لاتاری» و انیمیشن «فیلشاه» آغاز کردند.

همین تنوع در فیلم‌های انتخابی منجر به استقبال خوب مخاطبان شد. فروش کل سینماها در تعطیلات نوروز 97 نسبت به نوروز 96 با افزایش 37 درصدی روبرو شد. همچنین با توجه به افزایش قیمت بلیت نه تنها ریزش مخاطب نداشتیم بلکه نسبت به سیزده روز نخست سال 96 ، به میزان 20 درصد افزایش مخاطب نیز داشتیم.

رتبه اول جدول فروش هفتگی همان طور که پیش‌بینی می‌شد در سه هفته نخست سال در اختیار یک فیلم کمدی قرار گرفت. فیلم «مصادره» اولین ساخته مهران احمدی که یک کمدی سیاسی محسوب می‌شود و از فضایی فانتزی و داستانی جذاب بهره می‌برد با فروش هفتگی سه میلیارد و 168 میلیون و 514 هزار تومان سومین هفته صدرنشینی خود را پشت سر گذاشت و توانست به مجموع فروش 7 میلیارد و 286 میلیون و 367 هزار تومان دست یابد. رتبه دوم و سوم جدول فروش به فیلم‌های اجتماعی اکران نوروز اختصاص یافت که داستان‌های نسبتا تلخ اما ملتهب و جذابی داشتند. فیلم «لاتاری» با فروش دو میلیارد و 481 میلیون و 464 هزار تومان در رتبه دوم جدول فروش و فیلم «به وقت شام» با فاصله اندکی از لاتاری با فروش هفتگی دو میلیارد و 447 میلیون و 944 هزار تومان در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

فیلم «لونه زنبور» و «فیلشاه» نیز به ترتیب با فروش یک میلیارد و 943 و 563 هزار تومان و 605 میلیون و 658 هزار تومان در رتبه چهارم و پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.

جدول هفتگی فروش سینمای ایران

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها