صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اصفهان میزبان دائمی جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان شد

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، میزبانی اصفهان در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان دائمی شد.

 مراسم امضای تفاهم نامه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان میان محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در سالن تشریفات سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه همچنین تفاهم نامه الحاقیه بین شهردار اصفهان و علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی مبادله شد که بر اساس آن تاریخ برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان ۸ تا ۱۴ شهریور سالجاری تعیین شد.

بنابر این گزارش رئیس سازمان سینمایی در سخنانی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در "اصفهان" گفت: جشنواره های مهم جهان را به نام شهر می شناسند و برگزاری این جشنواره ها در شهر های دیگر منطقی ندارد مگر به دلایلی خیلی خاص که امیدواریم اتفاق نیفتد.

این مدیر ادامه داد: جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان باید به عنوان سرمایه اصفهان جا بیفتد و از این بابت ما نیاز به ثبات و آرامش و اعتماد داریم و انشاالله بتوانیم سال به سال جشنواره را باشکوه تر برگزار و اصفهان را علاوه بر محل دائمی برگزاری جشنواره ، به عنوان پایگاه تولید محصولات سینمایی معرفی کنیم و با همین رویکرد این توافق دائمی شد.

محمد مهدی حیدریان افزود : انشاالله در این دوره با حمایت شهرداری اصفهان در یک هم افزایی مناسب در حوزه فیلم و فیلمسازی کودک بتوانیم پایگاه جشنوار فیلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنیم.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اعلام اینکه ما به واسطه سینما به دولت تعهد و برنامه داده ایم که ارز آور باشیم خاطر نشان کرد : از امسال باید سینمای ایران را با شتاب در عرصه بین الملل صاحب بازار کنیم و فیلم هایی با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انیمیشن از عرصه های مهم دراین زمینه است؛ هر اقدام در حوزه سینمای کودک باید با نشانه گیری بین المللی باشد و ما از این رویکرد حمایت می کنیم.

در این جلسه قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز طی سخنانی با تاکید بر نگاه فرهنگی و متفاوت نسبت به دوره های قبلی جشنواره گفت : نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان یکی از موارد مهمی که در نظر داشتیم این است که همیشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.

وی باتاکیدبر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت وحتی ایجاد شایعات منفی می شد ادامه داد :دیون شهرداری بابت بدهی های گذشته پرداخت شد و انشاالله طرفین به تعهدات خود عمل کنند.

شهردار اصفهان ضمن درخواست حمایت و نگاه ویژه به هنرمندان اصفهانی در جشنواره فیلم های کودک و نوجوان ابراز امیدواری کرد با امضای این توافقنامه شاهد اجرای دقیق برنامه ها بدون هیچ مانع و خللی باشیم.

در ابتدای این جلسه "علیرضا رضاداد" مشاور ارشد سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلم های کودک و نوجوان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره سی ام و توفیقات به دست آمده و اقدامات و مذاکراتی که منجر به ایجاد انعقاد این تفاهم نامه دائمی گردید، اظهار امیدواری کرد با رویکرد آینده نگری مثبت و هماهنگ که در مدیریت فعلی بین برگزار کنندگان وجود دارد در این سال و سالهای آتی جشنواره در اصفهان پایدار و بی هیچ مشکلی برگزار شود.

در این نشست "محمدعلی انصاری" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، "مرتضی تهرانی" معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان "محمد عیدی" معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری اصفهان،"ایمان حجتی" مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان، سعید رجبی فروتن "مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی "حبیب ایل بیگی" قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و "مسعود نجفی" مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی به همراه "عزت الله علیزاده" ،"احد میکائیل زاده" و "فرزاد اژدری" از مدیران این جشنواره حضور داشتند.


مقررات سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی روزهای آتی اعلام خواهد شد .

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها