صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (اول خرداد)

فیلم «تگزاس» پرطرفدارترین کمدی این روزهای سینما، با فروش هفتگی یک میلیارد و 63 میلیون تومان تنها فیلم میلیاردی هفته بود و برای چهارمین هفته متوالی در صدر جدول فروش قرار گرفت.

عصبانی نیستم با فروش هفتگی 483 میلیون تومان با یک پله صعود، خود را به رتبه دوم جدول رساند تا پس از سه هفته اکران مجموع فروشش را به مرز دو میلیارد برساند. اما بیشترین صعود در جدول فروش این هفته متعلق به فیلم «خجالت نکش» بود. «خجالت نکش» که یک کمدیِ خانوادگی جمع و جور است این هفته توانست با فروش 462 میلیون تومان در جدول فروش هفتگی پنج پله صعود کرده و در رتبه سوم جدول قرار گیرد. می‌توان افزایش تعداد سالن‌های این فیلم را یکی از دلایل عمده افزایش فروش آن دانست. در هفته گذشته شاهد آن بودیم که 22 سالن به تعداد سالن‌های نمایش دهنده «خجالت نکش» افزوده شد.

«چهارراه استانبول» با فروش هفتگی 456 میلیون با دو پله صعود در رتبه چهارم جدول قرار گرفت تا در کنار «خجالت نکش» و «خوک» در میان ده فیلم ابتدای جدول، سه فیلمی باشند که نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشته‌اند. از آنجا که یکی از دلایل افزایش فروش رضایت مخاطبانی است که فیلم را تماشا کرده و به دیگران توصیه می‌کنند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت «خجالت نکش» و «چهارراه استانبول» توانسته‌اند رضایت نسبی مخاطبانشان را بدست آورند.

«مصادره» با فروش 382 میلیون در رتبه پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفت و با مجموع فروش 15 میلیارد و 66 میلیون تومان تا به اینجا پرفروش‌ترین فیلم سال لقب گرفته است. «فیلشاه» نیز که عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران را یدک می‌کشد با فروش هفتگی 341 میلیون، در رتبه ششم جدول قرار گرفت. و پس از ده هفته اکران مجموع فروشش را به 6 میلیارد و 984 میلیون رساند رکوردی که تکرارش برای انیمیشن‌های دیگری که در آینده اکران خواهند شد مشکل به نظر می‌رسد. این در حالی‌ست که فیلشاه در میان فیلم‌های درحال اکران از نظر تعداد سالن، با 148 سالن رتبه دوم را دارد.

نکته قابل توجه درباره اکران دوم بهار این است که فیلم‌هایی از جمله عصبانی نیستم، چهارراه استانبول، خوک، جشن دلتنگی و آن سوی ابرها تعداد سالن‌هایشان از فیلمی مانند لاتاری و فیلشاه که ده هفته از اکرانشان می‌گذرد بیشتر است.

 

با «ترین‌های هفته» همراه ما باشید: 

بیشترین رشد فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «خجالت نکش» با افزایش فروش 71 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، انیمیشن «فیلشاه» با کاهش فروش 328 میلیون تومان

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم، متعلق است به فیلم « تگزاس» با مجموع چهار سانس در پردیس اطلس مشهد، پردیس باغ کتاب تهران

پرفروش‌ترین سینمای تهران «پردیس کوروش» با مجموع فروش 626 میلیون و 983 هزار تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» مشهد با فروش167 میلیون و 562 هزار تومان

 

رکورد هفته

در هفته ای که گذشت شاهد یک رکورد شکنی در مقیاس کلی سینمای ایران بودیم. فیلم «لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان به مجموع فروش 14 میلیارد و 132 میلیون رسید و پس از فیلم فروشنده ( 15 میلیارد 750 میلیون تومان) و محمد رسول الله ( 14 میلیارد و 650)، سومین فیلم پرفروش غیرکمدی سینمای ایران شد. این رکورد پیش از «لاتاری» در اختیار فیلم سلام بمبئی (13 میلیارد و 750 میلیون) بوده است.

 

اتفاق ویژه هفته:

بحث برانگیزترین رخداد هفته‌ای که گذشت متعلق بود به خبر احتمال پخش بازی‌های جام‌جهانی در سینماها که مخالفان و موافقان زیادی درباره آن اظهار نظر کردند. عده ای این طرح را راهی برای آشتی دادن مخاطبان و حضور بیشتر مردم در سالن‌های سینما دانستند، آن هم در ایامی که به دلیل پخش فوتبال فروش فیلم‌ها با کاهش قابل توجهی مواجه خواهند ‌شد. و برخی دیگر آن را مغایر با اهداف فرهنگی سینماها دانسته و احتمال آن را می‌دهند که هیجانات ناشی از تماشای بازی‌ها منجر به آسیب رسیدن به اموال عمومی سینماها شود.

همچنین بیش از 70 درصد از افرادی که در نظرسنجی سینماتیکت شرکت کردند موافق نمایش فوتبال در سینماها بوده اند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها