صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رشد فروش و تعداد مخاطبان سینما در اردیبهشت سال 97 نسبت به سال گذشته

استقبال مردم از فیلم‌های اکران دوم بهار منجر شد سینماها در اردیبهشت 97 روزهای پررونقی را پشت سر بگذارند.

استقبال مردم از فیلم‌های اکران دوم بهار منجر شد سینماها در اردیبهشت 97 روزهای پررونقی را پشت سر بگذارند. همچنین استمرار فروش خوب فیلم ‌های اکران نوروز نیز به افزایش فروش اردیبهشت ماه کمک شایانی کرد. مقایسه آمار نشان می‌دهد اردیبهشت سال 97 نسبت به اردیبهشت سال 96، 58 درصد فزایش فروش و 63 درصد افزایش مخاطب داشته است. بنابراین می‌توان گفت مردم باوجود گران شدن قیمت بلیت‌ در سال جدید، برای رفتن به سینما تمایل بیشتری از خود نشان دادند. اکران فیلم‌های متنوع شامل کمدی‌های متفاوت و فیلم‌های اجتماعی که عمدتا در جشنواره فجر مورد استقبال مردم قرار گرفته بودند را می‌توان یکی از دلایل عمده این استقبال دانست. همچنین نباید از این نکته غافل شد که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت 96 تاثیر زیادی در کاهش فروش سینماها داشته است.


از طرفی فیلم‌هایی که در اکران نوروز سال 97 فروش مطلوبی داشتند مانند لاتاری، به وقت شام و فیلشاه، پس از شروع اکران دوم از تعداد سالن‌هایشان کم نشد در نتیجه بیشتر فروش اردیبهشت ماه سال جاری نیز متعلق به فیلم‌های اکران نوروز بود و فیلم های اکران دوم مانند عصبانی نیستم، چهارراه استانبول و خجالت نکش که سالن‌های کمتری در اختیار داشتند به همان نسبت فروش پایین‌تری را تجربه کردند.

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها