صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (9 خرداد)

فیلم «تگزاس» پرطرفدارترین کمدی این روزهای سینما، با فروش هفتگی یک میلیارد و 190 میلیون تومان تنها فیلم میلیاردی هفته بود و برای پنجمین هفته متوالی قاطعانه در صدر جدول فروش قرار گرفت. این در حالی بود که اختلاف فروش هفتگی «تگزاس» با فیلم دوم جدول 683 میلیون تومان بوده است. «تگزاس» با در اختیار داشتن 138 سالن سینما، بیشترین تعداد سالن در میان فیلم‌های در حال اکران را دارد.

فیلم «خجالت نکش» که یک کمدی متفاوت خانوادگی است توانست طی چند هفته اخیر با افزایش جذب مخاطب و رسیدن به فروش هفتگی 507 میلیون تومان، خود را به رتبه دوم جدول فروش هفتگی برساند.

فیلم «چهار راه استانبول» با حفظ فروش هفته گذشته خود و در پی کاهش فروش «عصبانی نیستم» توانست با فروش هفتگی 421 میلیون تومان با یک پله صعود در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفته و پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی هفته لقب گیرد.

«عصبانی نیستم» که با فروش 800 میلیونی در هفته نخست اکرانش یکی از امیدهای کسب رکورد فروش در بین فیلم‌های غیر کمدی بود، در دو هفته اخیر با کاهش فروش مواجه شده و این هفته با فروش 341 میلیون تومان و دو پله نزول در جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

«مصادره» نیز با فروش هفتگی 286 میلیون در جایگاه پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. «مصادره» با مجموع فروش 15 میلیارد و 377 میلیون، تاکنون پرفروش‌ترین فیلم سال 97 است. پس از «مصادره» ، فیلم «لاتاری» با مجموع فروش 14 میلیارد و 457 میلیون دومین فیلم پرفروش سال است.

فیلم «ناخواسته» به کارگردانی محمدحسین لطیفی اولین هفته اکران خود را ناامید کننده پشت سر گذاشت و با فروش هفتگی 21 میلیون و 444 هزار تومان در جایگاه سیزدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. «ناخواسته» تاکنون کمترین فروشِ هفته‌ی نخستِ اکران را در میان فیلم‌های اکران شده در سال 97 داشته است.

فیلم‌های اکران دوم بهار از جمله عصبانی نیستم، چهارراه استانبول، خوک، جشن دلتنگی و آن سوی ابرها همچنان تعداد سالن‌هایشان از فیلم‌هایی مانند لاتاری و فیلشاه که یازده هفته از اکرانشان می‌گذرد کمتر است.

 

با «ترین‌های هفته» همراه ما باشید: 

بیشترین رشد فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «تگزاس» با افزایش فروش 103 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «عصبانی نیستم» با کاهش فروش 146 میلیون تومان

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم، متعلق است به فیلم « تگزاس» با مجموع چهار سانس

پرفروش‌ترین سینمای تهران «پردیس کوروش» با مجموع فروش 666 میلیون و 983 هزار تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» مشهد با فروش132 میلیون و 89 هزار تومان

 

اتفاق ویژه هفته:

خبر تلخ و ناگوار درگذشت بازیگر پیشکسوت و محبوب سینمای ایران ناصر ملک‌مطیعی، کام‌ها را تلخ کرد.  تعداد زیادی از هنرمندان و طرفداران وی در شبکه‌های اجتماعی به ابراز احساسات پرداخته و خاطرات بازی‌های به یادماندنی او را زنده کردند. مراسم تشییع پیکر و یادبود وی با حضور تعداد کثیری از هنرمندان و ورزشکاران و مردم، باشکوه برگزار شد.

 

حاشیه هفته:

مهمانی افطاری رئیس جمهور پرحاشیه‌ترین اتفاق هفته را رقم زد. تعدادی از هنرمندان احتراما اعلام کردند در اعتراض به وضع معیشتی مردم در مراسم شرکت نخواهند کرد و عده‌ای دیگر حضور در مراسم و گفتگوی رو در رو را سودمندتر دانستند. در این میان اظهار نظرهای متفاوت و جدال‌های مردم در قالب کامنت در صفحات شخصی هنرمندان جالب توجه بود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها