صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

شخصیت معتاد در سینمای ایران با واقعيت همخوانی ندارد

شهرام خرازی ها منتقد سینما گفت: شخصیت فرد معتاد در سینمای ایران تصویری کلیشه ای است که با تصویر واقعی فرد معتاد فاصله دارد.

motad
شهرام خرازی ها گفت: برای ساخت فیلم هایی در مورد اعتیاد باید به سمت پژوهش محوری در مرحله سوژه یابی فیلمنامه رفت.

این منتقد سینما تصریح کرد:در طول این سالها معضل و بیماری اعتیاد و شخصیت  معتاد در سینمای ایران تصویری بسیار کلیشه ای و تکراری خلق کرده که در بسیاری از مواقع با تصویر واقعی امروز یک فرد معتاد بسیار فاصله دارد.

وی ادامه داد : مصرف مواد مخدر مدرن مثل شیشه در سینما و در سال های اخیر در قالب زندگی شخصیت های جذاب و با موقعیت های فانتزی نشان داده می شود که این شیوه غلط است و در بلند مدت نتیجه عکس دارد و  مخاطب را به سمت تجربه استفاده از این مواد سوق می دهد.

این منتقد سینما با بیان اینکه باید رابطه سینما و سینما گران با ارگان هایی مثل دانشگاه، پزشکی و جامعه روان شناسان بیشتر و بیشتر شود،گفت:درفیلم های ما اشتباه های فاحشی در مورد نگاه به اعتیاد وجود دارد ، در فیلمی شاهد بودم که به یکی از شخصیت های های فیلم برای ترک اعتیاد پیشنهاد شوک الکتریکی می دهند که این در جهان و در علم اصلا استفاده نمی شود.

خرازی ها خاطر نشان کرد : زندگی هر معتاد به دلیل فراز و نشیب هایی که دارد یک فیلم سینمایی است و می تواند موقعیت های دراماتیکی را ایجاد کند اما فیلمساز ایرانی باید عادت کند که در مورد این  نوع فیلم ها حتی در مرحله خلق شخصیت ها، فیلمنامه و پژوهش بر روی  الگوی اصلی کار شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها