صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نتایج نظرسنجی موفق‌ترین زوج هنری سینمای ایران

سینماتیکت ضمن تشکر از شما برای شرکت در نظرسنجی، برترین زوج‌های سینمای ایران از نگاه کاربران سینماتیکت را معرفی می‌کند. در ادامه فیلم‌های این زوج‌های به یادماندنی را با هم مرور می‌کنیم.

 


1) ترانه علیدوستی _ شهاب حسینی
 

درباره الی (اصغر فرهادی)

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی را اولین‌بار در فیلم «درباره الی» کنار هم دیدیم. الی دختر آرام و متین داستان که به اجبارِ دوستش به سفر آمده بود، چیزی در گذشته او را آزار می‌داد، حسی که نمی‌توانست از آن رها شود و به جمع سرخوش دوستانش بپیوندد. احمد اما ساده و صمیمی‌تر از آن‌ بود که باورمان شود مدتی را آلمان زندگی کرده، در تنها سکانس دونفری به یادماندنی فیلم درست قبل از آن که از "بهتر بودنِ پایان تلخ از تلخی بی‌پایان" بگوید، با شوخی‌هایش الی را وادار به خنده می‌کند و برای اولین بار حس می‌کنیم بین آن‌ها عشقی در حال جوانه زدن است عشقی که احمد را از قضاوت ناعادلانه بازمی‌دارد.


فروشنده (اصغر فرهادی)

ترانه و شهاب دومین حضور مشترکشان را نیز با فیلم «فروشنده» فرهادی تجربه کردند. این بار زوجی را می‌بینیم که چندسالی از زندگی عاشقانه‌ی مشترکشان می‌گذرد و همه چیز شبیه آپارتمانشان در حال فروپاشی‌ست. ترانه در نقش دختر رنجوری که از فاجعه‌ای هولناک بازگشته و شهاب مرد عاشقی‌ست که باید در شرایطی سخت قوی بماند تا مرهمی باشد بر روح و جسمِ مجروح همسرش...  دست و پا زدنشان برای از نو ساختن زندگی، تلاش برای همرنگ جماعت نشدن و خودشان ماندن و همه‌ی لحظات امیدواری و ناامیدی‌شان از آنها زوجی به یادماندنی ساخته است.

 


شهرزاد ( حسن فتحی)

و اما آنها در سریال «شهرزاد» ساخته حسن فتحی سومین حضور مشترکشان تجربه متفاوت‌تری داشتند. هر دو به اجبار کنار هم قرار گرفتند شهرزادِ داستان که قباد را در زندگی‌ای که به اجبار به او تحمیل شده بود بی‌گناه می‌دانست، تلاش کرد به او مهربانی کرده و دستِ کم آزارش ندهد، قباد اما از همان دیدار اول با کنار زدن تور سپیدی که صورت عروس را پوشانده بود به شهرزاد دلباخت، چون تازه بالغی که برای اولین بار طعم عشق را می‌چشد. عشقی که رفته رفته تمام زندگی قباد را تحت تاثیر قرار داد و هر روز بیشتر رنگ جنون گرفت. دوران کوتاه زندگی مشترک شهرزاد و قباد هنوز تماشایی‌ترین فصل سریال است.

 

 

2) مهناز افشار _ محمدرضا گلزار 

مهناز افشار و محمدرضا گلزار را بی شک می‌توان موفق‌ترین زوج‌ سینمای تجاری بعد از انقلاب دانست. آنها در سال 1381 با فیلم «زهر عسل» به کارگردانی ابراهیم شیبانی اولین حضور مشترکشان را تجربه کردند فیلم درباره زوجی بود که در سفر ماه عسل اسراری از زندگی گذشته‌شان فاش می‌شد. آنها در همان سال در فیلم فانتزی «سیزده گربه روی شیروانی» ساخته علی عبدالعلی زاده به ایفای نقش پرداختند و سال 1382 با بازی در فیلم کما( آرش معیریان) بود که بعنوان زوج هنری مطرح شدند. با آنکه در فیلم کما نقش مقابل یکدیگر را نداشتند اما هر کدام بعنوان وزنه‌ای در فروش بیشتر فیلم تاثیر گذار بودند و همین امر باعث شد کارگردان‌های بیشتری به استفاده مشترک از آنها روی آورند. فیلم تله (سیروس الوند) و کلاغ پر (شهرام شاه حسینی) از جمله این فیلم‌ها بودند.

اما به یادماندنی‌ترین فیلم مشترک آنها «آتش بس» تهمینه میلانی بود. زوج لجباز و مغروری که یکدیگر را عاشقانه دوست داشتند ولی مانند دو کودک سرتق مدام با یکدیگر به جنگ و جدل می‌پرداختند و اصطلاحا روی هم را کم می‌کردند و از خجالت هم در می‌آمدند. زوجی که لحظات کمیک بامزه‌ای که خلق کردند باعث شد «آتش‌ بس» به اولین فیلم میلیاردی در سینمای ایران تبدیل شود.

آخرین همکاری این زوج موفق سریال «عاشقانه» منوچهر هادی است که در شبکه نمایش خانگی بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 

3) باران کوثری _ نوید محمدزاده

 

عصبانی نیستم (رضا درمیشیان)

زوج ساده و دوست داشتنی فیلم «عصبانی نیستم» دومین فیلم رضا درمیشیان، یکی از بهترین عاشقانه‌های بیست و چندسالگی را برایمان به تصویر می‌کشد. سنی که عاشقی در آن خریتی شیرین‌ است و هر چه دو طرف داستان کله خرتر باشند عشقشان تماشایی‌تر می‌شود، درست مانند نوید و ستاره... نویدی که خسته و عصبی است از شهری که آدم‌هایش خودخواه و غریبه‌اند، از اینکه هر راهی می‌رود به بن بست می‌خورد، قلب بی‌قرارش تنها در کنار ستاره است که آرام می‌گیرد. بازی‌ها، شیطنت‌ها، شوخی‌هایشان و گفتگوهای عاشقانه‌شان که به دور از هر کلیشه‌ای بیش از حد ملموس و معصومانه است. برق چشمهایشان وقتی از دور یکدیگر را می‌بینند و حلقه اشکی که وقتی از آینده مشترکشان حرف می‌زنند در چشمانشان می‌درخشد. همه و همه وادارمان می‌کند آنها را در لیست عزیزترین زوج‌های سینمایی خود جای دهیم.

 

لانتوری (رضا درمیشیان)

 دومین حضور مشترک باران و نوید نیز در فیلم «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان است. باران در عشقی یک طرفه گرفتار شده و همواره از دور مراقب محبوب است. عاشق شدن پاشا را تماشا می‌کند و مثل هر عاشق دیگری هر چه در توان دارد می‌گذارد تا پاشا را از مریم دختری که عاشقش بود دور کند. پاشای داستان، باران را دوست خود می‌دانست دوستی که می‌تواند در لحظات سخت زندگی به او پناه ببرد اما عشق به مریم نمی‌گذاشت باران را ببیند. دردناکترین سکانس این عشق یکطرفه صحنه‌ای بود که باران به مریم همان رقیب خود التماس می‌کند پاشا را ببخشد و می‌گوید هیچوقت جز پاشا کسی را نداشته است.نتایج کامل نظرسنجی موفق ترین زوج سینمایی ایران:

شهاب حسینی - ترانه علیدوستی 64%

محمدرضا گلزار - مهناز افشار 13%

نوید محمدزاده - باران کوثری 9%

علی مصفا - لیلا حاتمی 4%

رضا عطاران - ویشکا آسایش 3%

حامد بهداد - باران کوثری 2%

بهرام رادان - سحر دولتشاهی 2%

محمدرضا گلزار - الناز شاکردوست 1%

محمدرضا فروتن - نیکی کریمی 1%

شما هم نظر خود را برای ما کامنت بگذارید.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها