صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (22 خرداد)

با توجه به ایام سوگواری شهادت حضرت علی، رحلت امام خمینی و قیام 15 خرداد، سینماها در هفته گذشته سه روز تعطیل بودند و همین امر در کاهش مجموع فروش هفته گذشته تاثیر فراوانی داشت، به گونه‌ای که سینماها در مقایسه با هفته اول خرداد با کاهش فروش چشمگیری مواجه شدند.

در هفته گذشته برای نخستین بار در سال جاری، هیچ فیلمی نسبت به هفته قبل افزایش فروش قابل توجهی نداشته است و تمام فیلم‌های در حال اکران جز فیلم «خجالت نکش»، کم و بیش کاهش فروش را تجربه کردند.

در این میان کمدی‌ها همچنان در جدول فروش هفتگی وضعیت بهتری داشتند. فیلم «تگزاس» با فروش هفتگی 491 میلیون و 682 هزار تومان توانست برای هفتمین هفته متوالی در رتبه نخست جدول فروش قرار گیرد.

فیلم «خجالت نکش» با فروش هفتگی 325 میلیون و 798 هزار تومان در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی جای گرفت.

بعد از کمدی‌ها دو فیلم «چهارراه استانبول» با فروش هفتگی 226 میلیون و 468 هزار تومان و «عصبانی نیستم» با فروش هفتگی 153 میلیون 386 هزار تومان، به ترتیب در رتبه سوم و چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.

همچنین فیلم «خوک» ساخته مانی حقیقی که یک کمدی سیاه متفاوت است با فروش هفتگی 102 میلیون و 204 هزار تومان در رتبه پنجم جدول فروش جای گرفت و توانست پس از شش هفته اکران از مرز یک میلیارد عبور کرده و به مجموع فروش یک میلیارد و شش میلیون و هفتصد هزار تومان برسد.

با نگاه به مجموع فروش فیلم‌ها متوجه می‌شویم فیلم‌های دوم اکران بهار ( خجالت نکش، چهارراه استانبول، عصبانی نیستم، خوک، جشن دلتنگی، آن سوی ابرها) پس از شش هفته اکران هیچکدام نتوانستند به مرز سه میلیارد برسند این در حالی بود که پیش‌بینی می‌شد حداقل دو یا سه فیلم از میان آنها در صورت داشتن تعداد سالن بیشتر، ظرفیت فروش بالاتری داشته باشند.

در میان فیلم‌های اکران نوروز که همچنان پس از 13 هفته فروششان ادامه دارد، سه فیلم( مصادره، لاتاری، به وقت شام) بالای ده میلیارد فروش داشته‌اند و فیلم «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی با مجموع فروش 15 میلیارد و 540 میلیون تومان همچنان عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال را از دست نداده است. 

 

اتفاق ویژه هفته:

پس از هفته‌ها بحث و تبادل نظر سرانجام جلسه شورای عالی اکران در روز ۲۲ خرداد برای تعیین تکلیف پخش بازی های فوتبال جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ در سینماها، برگزار شد. طبق این جلسه مقرر شد سه بازی ایران در جام جهانی و سه بازی نهایی جام جهانی در سینماهای سراسر کشور پخش شود.

بلیت این بازی ها مبلغ ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

و در همان ساعات اولیه بیش از ۵۰۰۰ بلیت مسابقه ایران- مراکش در سینماها توسط سایت سینماتیکت به فروش رفت. تاکنون ۴۰ سینما این بازی را پیش فروش کرده اند که حدود ۸۰ درصد ظرفیت سالن ها پر شده است.

 

حاشیه هفته:

امیر مهدی ژوله که با شوخی‌های خود معمولا در صفحات مجازی بسیار خبرساز است، اینبار با ژست بازیکنان تیم ملی خصوصا رامین رضاییان و مهدی طارمی شوخی کرد که البته ظاهرا این پست به مذاق بازیکنان تیم ملی خوش نیامد و مهدی طارمی و سردار آزمون واکنش نشان دادند و کامنت‌هایی با مضمون عصبانیت پای این پست گذاشتند. عده دیگر از هنرمندان مانند هادی حجای‌فر نیز پست ژوله را فقط یک شوخی دانسته و از او حمایت کردند.

 

با «ترین‌های هفته» همراه ما باشید: 

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «خجالت نکش» با افزایش فروش 14 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «تگزاس» با کاهش فروش 134 میلیون تومان

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم، متعلق است به فیلم « چهارراه استانبول» با مجموع چهار سانس

پرفروش‌ترین سینمای تهران «پردیس کوروش» با مجموع فروش 364 میلیون و 120 هزار تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» مشهد با فروش 75 میلیون و 170 هزار تومان

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها