صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مقایسه آماری فروش و مخاطب ماه های رمضان سال 96 و 97/ افزایش مخاطب در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته

رمضان سال ۹۷ در حالی آغاز شد که شورای صنفی نمایش مقرر کرده بود بلیت سینماها در ساعات قبل از افطار نیم‌بها باشد. طرحی که باوجود آنکه ابتدا اطلاع رسانی مناسبی نداشت اما رفته رفته تعداد بیشتری از مخاطبان سینما را همراه خود کرده و با استقبال مردم مواجه شد و در نهایت تبدیل شد به یکی از دلایل مهم رشد فروش و افزایش تعداد مخاطب در ماه رمضان سال ۹۷ نسبت به رمضان سال گذشته.

طبق آمار ۶۲ درصد مخاطبان سینما در رمضان ۹۷ ساعات قبل افطار را برای رفتن به سینما برگزیدند و ۵۴ درصد فروش کل سینماها در ساعات قبل از افطار بوده است این بدان معناست که سینماها با طرح نیم‌بها شدن بلیت سینما قبل از افطار توانستند ساعات کم فروش سینماها در ماههای دیگر را به ساعاتی پرمخاطب تبدیل کنند.

به این ترتیب افزایش قیمت بلیت سینما در سال جدید نتوانست تاثیر منفی روی فروش فیلم‌ها بگذارد چنانچه مقایسه آمار نشان می‌دهد سینماها در رمضان سال ۹۷ نسبت به رمضان سال ۹۶، ۱۴.۳ درصد افزایش فروش و ۱۵.٨ درصد افزایش مخاطب داشته‌اند. استمرار فروش خوب فیلم‌های اکران نوروز و تنوع فیلم‌های روی پرده نیز در جذب مخاطب تاثیر بسزایی داشته است. دو کمدی "تگزاس" و "خجالت نکش" در کنار "چهارراه استانبول" و "عصبانی نیستم" درمیشیان که چهار سال در انتظار اکران مانده بود، پرمخاطب‌ترین فیلم‌های رمضان ۹۷ بودند. از فیلم‌های پرفروش رمضان ۹۶ هم می‌توان به استمرار فروش "نهنگ عنبر ۲" ، "ویلایی‌ها" و "زیر سقف دودی" اشاره کرد.از طرفی رمضان ۹۶ همراه شد با حادثه‌ی ناگوار حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی که طی آن تعدادی زیادی از هموطنانمان کشته و زخمی شدند. همین امر تا حدی منجر به کاهش تمایل مردم به حضور در مکان‌های عمومی از جمله سینماها شد.

همچنین اضافه شدن سالن‌های جدید به چرخه اکران را نیز می‌توان یکی از عوامل افزایش فروش در سال جاری دانست.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها