صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

جزییات اکران فیلم های خارجی در سینماها

مدیر پخش فیلم های خارجی از اختصاص ۶۰ درصد از فروش بلیت فیلم های خارجی در سینماها برای ساخت مرکز درمانی هنرمندان خبر داد.

علی آشتیانی پور مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران درباره آخرین جزییات اکران آثاری از سینمای جهان در ایران گفت: این طرح با هدف ایجاد تنوع در سبد اکران سینمای ایران طراحی شده و به زودی اجرایی می شود.

وی افزود: در ابتدای راه یک فیلم خارجی در سینماهای کشور اکران می شود و پس از سنجیدن جوانب طرح، فیلم های بعدی در دستور کار قرار می گیرد.

آشتیانی پور با اشاره به اینکه مالکیت این فیلم ها متعلق به موسسه رسانه های تصویری است و این طرح نیز زیر نظر موسسه اجرا می شود، بیان کرد: گرفتن حواله اکران از شورای صنفی نمایش ضروری است.

مدیر  پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران، گفت: سینماهایی که بالای ۷ سالن داشته باشند می توانند یک سالن کامل به اکران فیلم خارجی اختصاص دهند و دیگر سینماها فقط می توانند در تک سانس فوق العاده فیلم خارجی نمایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ابزار کمکی به سینمای ایران است، افزود: ۴۰ درصد از درآمد این طرح در اختیار سینمادار قرار می گیرد و ۶۰ درصد باقی فروش بلیت در اختیار خانه سینما خواهد بود تا برای ساخت مرکز درمانی ویژه اهالی هنر مورد استفاده قرار گیرد.

آشتیانی پور در پاسخ به اینکه آیا فیلم های روز سینمای جهان برای اکران در نظر گرفته شده اند، عنوان کرد: هدف ما این است که به جریان اکران جهان نزدیک باشیم و این فیلمی که به زودی در سینماها اکران خواهد شد از جمله آثار روز جهان است که مدت زمان زیادی از اکران آن نمی گذرد.

مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران در پایان گفت: حق پخش فیلم های خارجی توسط موسسه رسانه های تصویری خریداری شده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها