صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول ( 5 تیر)

فیلم‌های در حال اکران اولین هفته تابستان را با کاهش فروش پشت سر گذاشتند. در میان ده فیلم ابتدای جدول تنها فیلم «دشمن زن» بود که نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشت. از طرفی سینماهایی که نمایش بازی‌های تیم ملی ایران در جام‌جهانی را در اختیار داشتند توانستند از دو بازی آخر ایران با اسپانیا و پرتغال فروش قابل توجهی به دست آورند.

این هفته سه رتبه اول جدول فروش متعلق به کمدی‌ها بود. فیلم «تگزاس» علی‌رغم کاهش فروش، همچون هفته‌های گذشته صدرنشینی خود را حفظ کرد و با فروش هفتگی 577 میلیون و 893 هزار تومان توانست برای نهمین هفته متوالی در رتبه نخست جدول فروش قرار گیرد. «دشمن زن» در دومین هفته اکرانش با فروش هفتگی 413 میلیون تومان با دو پله صعود نسبت به هفته گذشته، رتبه دوم جدول فروش هفتگی را به خود اختصاص داد.

«خجالت نکش» نیز با فروش 381 میلیون و 676 هزار تومان سومین فیلم پرفروش هفته شد.

«تگزاس» ، «خجالت نکش» و «دشمن زن» سه فیلمی هستند که بیشترین تعداد سالن سینما را در اختیار دارند.

فیلم «دلم می‌خواد» آخرین ساخته بهمن فرمان‌آرا در دومین هفته اکرانش با فروش 311 میلیون و 597 هزار تومان در جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی و پایین‌تر از «خجالت نکش» قرار گرفت که هشت هفته از زمان اکرانش می‌گذرد.

«چهارراه استانبول» پنجمین و «عصبانی نیستم» هفتمین فیلم جدول فروش هفتگی بعد از گذشت هشت هفته از زمان اکرانشان نتوانستند از مرز سه میلیارد عبور کنند. عصبانی نیستم با فروش هفتگی 149 میلیون و 634 هزار تومان به مجموع فروش 2 میلیارد و 816 میلیون تومان رسید و «عصبانی نیستم» با فروش هفتگی 63 میلیون و 539 هزار تومان، به مجموع فروش 2 میلیارد و 916 میلیون تومان دست یافت. بنابراین دو فیلم «چهارراه استانبول» و «عصبانی نیستم» را می‌توان فیلم‌های ناکام اکران بهار دانست فیلم‌هایی که پیش‌بینی می‌شد با وجود بهره بردن از قصه ملتهب و جذاب و استفاده از ستاره‌های سینما فروشی چندین برابر فروش فعلی، نسیب‌شان شود. یکی از دلایل این ناکامی تعداد پایین سالن‌هایی بود که این فیلم‌ها نسبت به فیلم‌های اکران نوروز در اختیار داشتند.

فیلم «شماره 17 سهیلا» سرانجام پس از دو سال اکران شد و در هفته نخست اکرانش با 21 سالن به فروش 31 میلیون و 536 هزار تومان دست یافت. این فیلم که سوژه ای تازه و بحث‌برانگیز دارد داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تأخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چه سریعتر ازدواج کند تا بچه‌دار شود.    

 

اتفاق ویژه هفته:

مهمترین اتفاق هفته گذشته استقبال بی‌نظیر از نمایش بازی تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی و سینماها بود. در مجموع 30،700 نفر بازی ایران _ اسپانیا را در سینماها تماشا کردند و سینماها برای این بازی به مجموع فروش 525 میلیون دست یافتند. با توجه به شانس صعود ایران استقبال از بازی سوم بیشتر شد و بازی ایران_پرتغال با 32،100 مخاطب به فروش 540 میلیون دست یافت. جالب است بدانید بازی ایران_پرتغال و ایران_ اسپانیا با اختلاف اندکی بعد از فیلم «تگزاس» به ترتیب در رتبه دوم و سوم جدول فروش هفتگی جای گرفتند.

همچنین حدود سی هزار نفر در ورزشگاه آزادی به تماشای بازی ایران_ پرتغال نشستند و برای نخستین بار بانوان ایرانی توانستند بعد از مدتها وارد ورزشگاه آزادی شوند و در کنار خانواده خود به تماشای بازی بنشینند. فروش بلیت این رویداد بزرگ برعهده سایت سینماتیکت بوده است.

 

حاشیه هفته:

این هفته اکران فیلم «دشمن زن» در پردیس مگامال حاشیه ساز شد. جواد یساری خواننده‌ای که سالها ممنوع‌ الکار بود و به تازگی برای خوانندگی در فیلم «دشمن زن» موفق به دریافت مجوز شده بود، در این مراسم حضور داشت و با مردم دیدار تازه کرد.

 

ترین‌های هفته : 

پرفروش‌ترین فیلم‌های هنر و تجربه به ترتیب «کوپال»، «پاپ» و «رفتن»

بیشترین اکران مردمی فیلم «دشمن زن» ساخته کریم امینی

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دشمن زن » با افزایش فروش 73 میلیون و571 هزار تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دلم می‌خواد» با کاهش فروش 84 میلیون و 400 هزار تومان


 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها