صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (19تیر)

سرانجام بعد از مدت‌ها انتظار «هزارپا» آخرین فیلم ابوالحسن داوودی اکران شد. «هزارپا» که گزینه اصلی پرفروش‌ترین فیلم سال است با وجود اکرانش در ایام جام‌جهانی که عموما فیلم‌ها با کاهش مخاطب دست به گریبان می‌شوند، شروعی طوفانی داشت و با فروش 2 میلیارد و 455 میلیون تومان صدر جدول فروش هفتگی را از آن خود کرد.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد فیلم «تگزاس» پس از ده هفته صدرنشینی، مغلوب «هزارپا» شد و با فروش هفتگی 501 میلیون و 809 هزار تومان در رتبه دوم جدول جای گرفت. «تگزاس» تا به اینجا با مجموع فروش 12 میلیارد و 220 میلیون پس از «مصادره» با فروش 15 میلیارد و 650 میلیون دومین کمدی پرفروش سال است.

 فیلم «دشمن زن» درحالیکه بیشترین تعداد سالن سینما را در اختیار داشت با فروش 266 میلیون و 297 هزار تومان در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته اکران هنوز به دو میلیارد نرسیده است.

«دارکوب» ساخته بهروز شعیبی پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی هفته بود که با فروش 242 میلیون و 267 هزار تومان رتبه چهارم جدول فروش هفتگی را بدست آورد. «خجالت نکش» نیز که به پایان اکرانش نزدیک می‌شود با فروش هفتگی 185 میلیون تومان به مجموع فروش 4 میلیارد و 185 میلیون رسید.

 

رکورد هفته:

«هزارپا» رکوردشکنی را از همان اولین روز‌های اکرانش آغاز کرد و با فروش افتتاحیه یک میلیارد و 504 میلیون تومان، رکورد فروش افتتاحیه را که پیش‌تر در اختیار «نهنگ عنبر 2» با فروش یک میلیارد و 306 میلیون بود را از آن خود کرد. 124 هزار و 706 نفر در سه روز نخست اکران هزارپا به تماشای این فیلم نشستند.

 

اتفاق ویژه هفته:

در نشست خبری بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران به دبیری علی نصیریان اعلام شد که امسال از مراسم بزرگ خبری نیست و تمرکز بیشتر بر داوری آثار است.

منصوری با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در شرایط امروز گفت: ما سعی کردیم صرفه‌جویی کنیم تا مسایل بیمه‌ای و از کار افتادگی اعضای خانه را بهتر پیش ببریم و این هزینه را صرف ریکاوری مجموعه بزرگتری می کنیم. به هر حال ما به عنوان افرادی که در خانه سینما کار می کنیم و با جمع سینمایی ها در ارتباط هستیم نیاز سینما به صرفه جویی را احساس کردیم.

 

حاشیه هفته:

در چند روز گذشته جدال لفظی شدیدی بین رامبد جوان و محمدحسین فرحبخش شکل گرفته است. ابتدا فرح‌بخش تهیه‌کننده و کارگردان سینما در صحبت‌هایی تهیه‌کننده برنامه «خندوانه» را به زد و بند و رانت‌خواری متهم کرد و سپس رامبد جوان این ادعا را رد کرد و گفت: «اگر ادعایی دارید با سند مطرح کنید و اگر نه حرفی نزنید.» این سخنان باعث واکنش شدیدتری از سوی فرح‌بخش در نوزدهم تیر شد.

محمد حسین فرح‌بخش در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرد گفت: «یارب! مباد که گدا معتبر شود... یادت رفته که پانزدهم بهمن 96 مقابل ناجی هنر گفتی جواد فرحانی تهیه‌کننده خندوانه است و علی احمدی فقط کارهای تدارکات را انجام می‌دهد؟!

 

ترین‌های هفته:

پرفروش‌ترین سینمای هفته تهران «پردیس کوروش» با فروش 636 میلیون تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» با فروش 180 میلیون تومان

پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی هفته فیلم «دارکوب» با فروش 242 میلیون و 627 هزار تومان

بیشرین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دشمن زن» با کاهش فروش 244 میلیون تومان

 


هفت فیلم پرفروش هفته در یک نگاه: 


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها