صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رییس سازمان سینمایی:در سه ماهه نخست سال تعداد تماشاچیان سینما افزایش یافت

رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سینما‌ها در فصل بهار نسبت به دوره مشابه در سال قبل با استقبال تماشاچیان روبرو شد.

حیدریان
محمدمهدی حیدریان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: ما در فصل بهار، ۴۶ درصد رشد اقتصادی را در سینما داشتیم که این افزایش درآمد ارتباط زیادی با افزایش قیمت بلیت سینما‌ها ندارد، چون بلیت‌ها درصد کمی رشد داشت، از طرفی میزان حضور تماشاچیان در سینما ۴۲ درصد افزایش یافت.

وی افزود: این افزایش رشد اقتصادی و حضور مردم در سینما‌ها به چند دلیل به دست آمد، یکی این که تنوع فیلم‌ها را رعایت کردیم، چون تا زمانی که سالن‌ها در اختیار یک گروه یا یک گونه سینمایی بود، استقبال به اندازه کافی نبود.

حیدریان گفت: دلیل دیگر این استقبال هم افزایش تعداد سالن‌های سینما بود، به طوری که پارسال حدود ۹۸ پرده به تعداد سینما‌ها اضافه شد و در سه ماهه اول امسال هم حدود ۲۰ پرده جدید اضافه شده است.

وی افزود: ما قصد داریم تا پایان سال ۱۹ پرده دیگر هم اضافه کنیم و این تعداد سالن ها، امکان نمایش متنوع تولیدات و بهره مندی اقشار مختلف را در یک عرصه گسترده فراهم می‌کند.

رئیس سازمان سینمایی گفت: نکته مهم این جاست که از این تعداد پرده، فقط سه پرده در تهران بود و ما در جهت ایجاد سیاست عدالت فرهنگی سعی کردیم قشر‌های مختلف از این امکان برخوردار شوند.

وی با اشاره به خبر‌های برخی رسانه‌ها که پیش از این درباره کاهش فروش در فصل بهار سینما‌ها اعلام کرده بودند، افزود: برخی رسانه‌ها کمی عجله می‌کنند و یک هفته را ملاک قرار می‌دهند یا در هنگام تعویض فیلم‌ها به آمار‌ها توجه دارند در حالی که آمار ما ماهانه و فصلی است و نباید روی مقطع خاصی تمرکز کرد.

بنابر اعلام سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری تعداد سالن‌های سینمای فعال با سیستم مکانیزه فروش در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶، به میزان ۳۳ درصد افزایش داشته است.

تعداد صندلی (ظرفیت سینما‌ها) در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ به میزان ۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نرخ متوسط بلیت سینما در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ به میزان ۳ درصد بیشتر شده است.

متوسط فروش هر سالن سینما در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ به میزان ۱۰ درصد افزایش داشته است.

متوسط فروش هر صندلی سینما در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ به میزان ۲۴ درصد اضافه شده است.

متوسط ورود تماشاگر به هر سالن سینما در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ به میزان ۷ درصد بیشتر شده است.

نسبت تماشاگران به جمعیت در بهار ۹۷ نسبت به فصل مشابه خود در سال ۹۶ افزایش داشته است.   

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها