صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

افزایش فروش 30 درصدی سینمای ایران در تیرماه 97 نسبت به سال گذشته

هر سال با آغاز تابستان فصل پررونق سینماها شروع می‌شود، فصلی که به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مردم با فراغ بال بیشتری به سینما می‌روند و صاحبان فیلم‌ها تمایل زیادی برای اکران فیلم‌هایشان در تابستان دارند.

گرچه گمان می‌رفت فروش سینماها در تیرماه سال 97 با توجه به همزمانی با رقابت‌های جام‌جهانی و حضور تیم ملی فوتبال ایران با کاهش فروش قابل توجهی مواجه شود اما موافقت شورای صنفی با پخش بازی‌های ایران در سینماها معادلات را بهم ریخت. طبق آمار برای بازی ایران و پرتغال حدود 600 میلیون تومان بلیت فروش رفت که سود مطلوبی را نصیب سینماها کرد.

از طرفی اکران فیلم کمدی «هزارپا» که می‌توان آن را پدیده اکران امسال دانست مهمترین عامل رونق سینماها در تیرماه بود. فیلم «هزارپا» با بهره‌ گیری از دو کمدین محبوب سینمای ایران رضا عطاران و جواد عزتی از همان ابتدا اکرانش را طوفانی آغاز کرد و با شکستن رکورد فروش افتتاحیه و فروش میانگین 600 میلیون تومان در روز که رقم قابل توجهی‌ست، عامل اصلی رشد فروش در تیر ماه 97 نسبت به سال گذشته همین زمان بود.

مقایسه آمار نشان می‌دهد سینماها در تیرماه سال ۹۷ نسبت به تیرماه سال ۹۶، 30 درصد افزایش فروش و 17 درصد افزایش مخاطب داشته‌اند.

این نکته را نیز باید در نظر داشت که در سینمای ایران همواره از فیلم‌های کمدی استقبال بیشتری صورت می‌گیرد در نتیجه هر زمانی که تعداد فیلم‌های کمدی روی پرده بیشتر باشد مجموع فروش سینماها نیز بیشتر خواهد شد. در تیرماه 96 تنها دو فیلم «نهنگ عنبر 2» و «اکسیدان» کمدی‌های روی پرده بودند که «نهنگ عنبر 2» روزهای پایانی اکرانش را می‌گذراند. در حالی که سه فیلم کمدی «هزارپا» ، «دشمن زن» و «دلم می‌خواد» تیرماه سال 97 هفته‌های ابتدایی اکرانشان را پشت سر می‌گذاشتند و فیلم «تگزاس» نیز پس از گذشت دوماه از اکرانش همچنان فروش مطلوبی داشت.

فیلم‌های دو عروس، مادر قلب اتمی، زیر سقف دودی، رگ خواب، کارگر ساده نیازمندیم و مالیخولیا سایر فیلم‌های روی پرده در تیرماه سال 96 بودند.

و فیلم‌های در وجه حامل، شماره 17 سهیلا، به وقت خماری،  خاله قورباغه، مرداد و دارکوب نیز فیلم‌های روی پرده در تیرماه سال 97 بودند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها