صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

برخورد صنفی با پرداخت دستمزدهای غیر متعارف در سینما

شورایعالی با تهیه کنندگانی که دستمزدهای غیرمتعارف پرداخت کنند،به عنوان متخلف برخورد صنفی خواهد کرد.

سید غلامرضا موسوی عضو هیات رییسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود:شرایط اقتصادی سینما به گونهای است که باید" تعادل و کیان سینما " مورد توجه همهی همکاران سینمایی،بخصوص تهیهکنندگان قرار بگیرد. 

او اضافه کرد: از چندی بیش و بر اساس برخی خبرها، شورایعالی بر آن شد تا با اخلال کنندگان روابط حرفهای و بخصوص کسانی که با پرداخت دستمزدهای غیر متعارف به اقتصاد سینما و در نتیجه بقای آن لطمه وارد میسازند ، برخورد جدی صنفی نماید. بر همین اساس کمیته انضباطی شورایعالی در زمینه تولید تشکیل شد و مقرر شد تا به همکاران تهیهکننده اطلاع داده شود که مسائل اقتصادی را مورد نظر قرار داده رفتاری نکنند که بخاطر تولید یک فیلم ، اقتصاد سینمای ایران مورد هجمه قرار گرفته و بی نظمی اقتصادی بر تولید فیلم سینمایی حاکم شود.

موسوی اظهار کرد: البته و متاسفانه برخی از رفتارهای خلاف عرف اقتصادی سینمای ایران در تولید برخی سریالهای شبکه نمایش خانگی رخ میدهد. این سریالها در پرداخت دستمزدها چنان بی محابا عمل میکنند که شائبه پول بیمسئولیت و پول کثیف ودر مواردی محدود پولشویی پیش می آید. چرا که پرداختهای دستمزد آنان نه بر اساس عرف، نه بر اساس منطق و نه بر اساس زمان و شهرت بازیگران است.گاه دستمزدی که برای بازی در یک  برابر دستمزد همان بازیگر در یک فیلم سینمایی است. بدیهی است که این گونه 4 تا 3 سریال پرداخت میشود. رفتارهای برخی تهیه کنندگان سریال و در موارد فیلمهای سینمایی لطمه بزرگی به اقتصاد سینمای ایران وارد میسازد.

او افزود: شورایعالی به عنوان متولی بخش تهیه کنندگی سینمای ایران،در این زمینه طبیعتا مدعی و قائل به جلوگیری از اینگونه رفتارهای غیر معقول است.

عضو شورای عالی تهیه‌کنندگان در ادامه بیان کرد: شورایعالی طبیعی است که از همکاران خود انتظار داشته باشد در زمینه مسائل اقتصادی پاسخگوی رفتارهای احتمالا غیر موجه باشند. بر اساس صحبتهای انجام شده ، تهیهکنندهای که دستمزدهای عرف را رعایت نکند،با انواع جریمههای صنفی روبرو خواهد شد.حتی در مواردی امکان دارد شورایعالی با هماهنگی معاونت سینمایی اجازه اکران فیلم را طی زمان خاص ارائه نکند یا تهیه کننده برای دریافت پروانه فیلمسازی در هماهنگی با معاونت سینمایی با مشکلاتی روبرو شود.

موسوی در پایان گفت: هدف اصلی شورایعالی رفتارهای دقیق ، مطالعه شده و مسئولانه کلیه همکاران در برابر جامعه سینمایی است. شورایعالی اجازه نمیدهد که منافع یک یا چند فرد بی ملاحظه به اقتصاد سینمای ایران لطمه وارد سازد.   

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها