صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

حاشیه‌های هجدهمین جشن حافظ

هجدهمین جشن دنیای تصویر دوشنبه 22 مرداد برگزار شد. برخی صحبت‌های هنرمندان پس از دریافت جوایز جالب توجه بود و حاشیه‌های شیرینی برای جشنی رقم زد که هدف خود را علاوه بر بزرگداشت هنرمندان برتر سینما و تلویزیون، ایجاد همدلی بیشتر بین اهالی هنر می‌داند.مهران مدیری
هنگام دریافت جایزه بهترین چهره تلویزیونی گفت: «من رفتم یک لحظه سیگار بکشم که جایزه بردم. ممنونم از لطفتون. روحت شاد علی جان معلم و ممنون آذر جان معماریان. یه زمانی هم جایزه من را دادن که هیچ‌کس نیست و همه رفته‌اند سیگار بکشند! ولی ایراد ندارد. فیلمش می‌ماند! فکر می‌کنم این ششمین تندیس حافظی است که می‌برم (تشویق شدید حضار) امیدوارم همیشه موفق باشید..»

احسان کرمی مجری برنامه با اشاره به همین شوخی مدیری گفت تعداد زیادی از تماشاگران برای کشیدن سیگار یا چیز دیگری سالن رو ترک کردن خواهشمندیم سریعا بازگردند... چیز دیگر منظورم کار دیری بود.

هومن سیدی کارگردان جوان کشورمان برای اهدای مهمترین جایزه جشن حافظ یعنی جایزه بهترین فیلم سال روی سن آمد و گفت من در دماوند مشغول گرفتن حمام آفتاب بودم و به عشق حمیدنعمت‌الله سریعا خود را رساندم. حمید نعمت‌الله پس از دریافت جایزه گفت: «فکر می‌کنم این جایزه واقعا مشخصات منحصر به فرد خود را پیدا کرده است. حمایت مردم و دست زدن و سوت زدن. خیلی خوش می‌گذرد. به یاد علی معلم، ممنونم از دنیای تصویر و عوامل فیلم رگ خواب.»

فریدون جیرانی هنگام دریافت جایزه بهترین کارگردانی گفت: «من خیلی خوشحالم که جایزه را از دست بازیگر بسیار خوب، خانم کرامتی می‌گیرم. فکر نمی‌کنم هیچ کس مانند من در این جمع با آقای معلم رابطه دوستانه داشته باشد. هنوز نخستین شماره دنیای تصویر درنیامده بود که من در دفتری با آقای معلم درباره سینمای آن زمان صحبت می‌کردیم.» جیرانی بغض کرد و نتوانست صحبت‌هایش را ادامه دهد. تشکر کرد و خداحافظی کرد.

مهدی سلطانی از جمله برگزیدگانی بود که شوخی‌های هوشمندانه‌اش پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی منجر به خنده و تشویش شدید حضار شد. وی گفت: «من از پسر شانس نیاوردم! فرهاد که یاغی شد، حامد هم که مرد. از عروس هم شانس نیاوردم! شهرزاد و لیلا جفتشون خونه خرابم کردند! ممنونم از شما و هیات داوران که لطف داشتند به من و تشکر می‌کنم از همه عوامل شهرزاد. همچنین از شما بینندگان عزیز که از ما حمایت کردید. می‌خواهم با اجازه از گروه شهرزاد، این جایزه را تقدیم کنم به گنده‌لاتای با معرفت! عاشقای دل خسته! کاسبای با معرفت! همسران با محبت! و علی معلم ها! خیلی ممنونم. مواظب خودتان باشید.»

محمدحسین مهدویان پس از دریافت جایزه ویژه هیئت داوران به حمید نعمت‌الله ابراز ارادت و علاقه کرد. و پس از تشکر از هیات داوران و عوامل فیلم لاتاری گفت: می‌خواستم درباره حضرت حافظ که این جشن به نام او نامگذاری شده است حرفی بزنم اما به دلیل اینکه آخرین باری که درباره یک شاعر(فردوسی) حرف زدم گند زدم چیزی نمیگم.

لیلا حاتمی برای «رگ خواب» و پریناز ایزدیار برای «ویلایی ها» جوایز بهترین بازیگر زن سینما را دریافت کردند. لیلا حاتمی که حضور نداشت، پیامی ویدیویی برای جشن ارسال کرده بود که در آن گفت: ««تبریک می‌گم به دنیای تصویر. 20 سال پیش جایزه فیلم «لیلا» را از این جشن گرفتم و حالا این جایزه. تبریک می‌گویم به خانم معماریان برای برگزاری این جشن.»

ایزدیار که حسابی غافلگیر شده بود گفت: «سلام. اصلا فکرش را نمی‌کردم. خبر نداشتم. دو سال پیش حدس‌هایی می‌زدم. اما الان خیلی هیجان زده‌ام. جای آقای معلم بسیار خالی است. از هیات داوران و خانم معماریان هم متشکرم. و بیش از همه ممنونم از همه عوامل فیلم «ویلایی‌ها» و آقای سعید ملکان»

 

 تصویر بسته محمدرضا گلزار بارها از طریق دوربین‌ها شکار شد و وی مورد تشویق شدید حضار قرار گرفت. درحالی که تصور می‌شد گلزار یکی از برگزیدگان مراسم باشد دست وی از تندیس حافظ کوتاه ماند. 

جایزه ویژه دنیای تصویر به پاس یک عمر فعالیت هنری با حضور گلاب آدینه و آذر معماریان به علی رفیعی کارگردان تئاتر تعلق گرفت. علی رفیعی در سخنانی گفت: من نه یک عمر فعالیت هنری داشتم و نه خلاقیت ،نیمی را در ممنوعیت خلاقیت هنری کار کردم.او در عین حال ابراز خرسندی کرد از دریافت جایزه "نشان حافظ" و گفت: تعداد کارهای خلق نشده من به مراتب بیشتر از کارهای به صحنه آمده من است.

امسال برخلاف سال‌های گذشته روش اجرای برنامه تغییر کرده بود و برنامه مجری محور نبود. نام کاندیدها توسط علیرضا غفاری که پشت پرده حضور داشت اعلام میشد. وی درپایان مراسم روی سن آمده و مورد تشویق قرار گرفت.

رضا یزدانی که خود برای تیتراژ فیلم تیک آف یکی از نامزدها بود به اجرای این آهنگ به صورت زنده پرداخت که بسیار مورد توجه و تشویق حضار قرار گرفت. حضور نوازنده نی‌انبان به مراسم شور ویژه‌ای بخشید. 
دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها