صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

هزارپا 25 میلیاردی شد/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (23 مرداد)

فیلم «تنگه ابوقریب» اولین هفته اکرانش را با فروشی نیم میلیاردی پشت سر گذاشت.

«هزارپا» پرطرفدارترین کمدی این روزهای سینما که به تنهایی نبض گیشه را در دست گرفته برای ششمین هفته متوالی صدرنشین مطلق جدول فروش بود و با فروش هفتگی 3 میلیارد و 918 میلیون تومان توانست از مرز 25 میلیارد عبور کند. پیش‌بینی می‌شود «هزارپا» تا دو هفته آینده بتواند به اولین فیلم سی میلیاردی سینمای ایران تبدیل شود.

فیلم «تنگه ابوقریب» اولین هفته اکرانش را با فروشی نیم میلیاردی پشت سر گذاشت. آخرین ساخته بهرام توکلی روایتگر دفاع جانانه گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی‌ست و نگاهی نو و متفاوت به مقوله جنگ دارد. تنگه ابوقریب با 89 سالنی که در اختیار داشت موفق شد به فروش هفتگی 564 میلیون تومان دست یابد. فروش افتتاحیه این فیلم 270 میلیون تومان بوده است.

سومین فیلم پرفروش هفته نیز یک فیلم کمدی بود. فیلم «دم سرخ‌ها» ساخته آرش معیریان در دومین هفته اکرانش موفق شد نسبت به هفته گذشته مخاطب بیشتری را جذب کند و با فروش هفتگی 412 میلیون تومان در آستانه یک میلیاردی شدن قرار گیرد. در میان ده فیلم ابتدایی جدول فیلم «دم سرخ‌ها» تنها فیلمی بود که نسبت به هفته گذشته افزایش فروش داشت.

«کاتیوشا» ساخته علی عطشانی در سومین هفته اکرانش با فروش هفتگی 318 میلیون تومان در جایگاه چهارم جدول قرار گرفت. این فیلم تاکنون پرفروش ترین فیلم علی عطشانی بوده است.

«خاله قورباغه» که روندی صعودی داشت و چند هفته متوالی افزایش فروش را تجربه کرده بود، دو هفته اخیر با کاهش فروش مواجه شد و با فروش 218 میلیون تومان در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت. هفته آینده به احتمال زیاد مجموع فروش «خاله قورباغه» از مرز دو میلیارد عبور خواهد کرد.

ششمین فیلم جدول فروش هفتگی فیلم «تگزاس» با فروش 171 میلیون تومان بود. تگزاس پس از هفده هفته اکران هنوز فروشی چند صد میلیونی دارد نکته جالب درباره این فیلم، تعداد سالن‌های زیادی است که فیلم هنوز پس از 17 هفته اکران در اختیار دارد.

حاشیه هفته:

هجدهمین جشن دنیای تصویر(حافظ) دوشنبه ۲۲ مرداد برگزار شد. برخی صحبت‌های هنرمندان پس از دریافت جوایز جالب توجه بود و حاشیه‌های شیرینی برای جشنی رقم زد که هدف خود را علاوه بر بزرگداشت هنرمندان برتر سینما و تلویزیون، ایجاد همدلی بیشتر بین اهالی فرهنگ و هنر می‌داند.

حاشیه‌های جشن حافظ را از اینجا بخوانید

ترین‌های هفته:

پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای هنر و تجربه به ترتیب «مستند چاووش»، «مستند سریک» و «فیلم‌های کوتاه تابستان»

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «تنگه ابوقریب » ساخته بهرام توکلی

 بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دم سرخ ها» با افزایش فروش 62 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «هزارپا» با کاهش فروش 350 میلیون تومان

بیشترین  رتبه سقوط در جدول فروش هفتگی نسبت به هفته گذشته فیلم «کاتیوشا» با دو پله سقوط

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها