صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«هزارپا» پرمخاطب‌ترین فیلم دهه 90 شد/ بررسی فروش هفتگی سینما + جدول (30 مرداد)

استقبال از فیلم «هزارپا» با وجود کاهش فروش نسبت به هفته گذشته همچنان بی‌نظیر است.

«هزارپا» در هفته هفتم اکرانش نیز فروشی میلیاردی تجربه کرد و با فروش هفتگی 2 میلیارد 845 میلیون تومان صدرنشین مطلق جدول فروش هفتگی بود. هزارپا به مجموع فروش 29 میلیارد دست یافت و به احتمال فراوان هفته آینده از مرز 30 میلیارد گذشته و تبدیل به اولین فیلم سی میلیاردی سینمای ایران می‌شود.

فیلم تحسین شده ی «تنگه ابوقریب» که اولین هفته اکرانش را با فروشی نیم میلیاردی پشت سر گذاشته بود، با افزایش سالن در دومین هفته اکران توانست به فروش هفتگی 801 میلیون تومان دست یابد و مجموع فروشش را به یک میلیارد و نیم برساند. «تنگه ابوقریب» بهترین فیلم جشنواره سی و ششم و یکی از بهترین آثار سینمای دفاع مقدس است.

«دم سرخ‌ها» با  فروش هفتگی 437 میلیون تومان و «کاتیوشا» با فروش هفتگی 217 میلیون تومان دو فیلم دیگری بودند که به ترتیب در رتبه سوم و چهارم قرار گرفتند. کمدی «دم سرخ‌ها» این هفته نیز مانند هفته گذشته  افزایش فروش داشت.

آخرین هفته مرداد ماه با اکران چهار فیلم جدید همراه بود که مهمترین آن‌ها فیلم «شعله‌ور» آخرین ساخته حمید نعمت الله بود. این فیلم که در جشنواره فجر بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفته بود، با تعداد سالن‌های اندک اکران خود را آغاز کرد و به فروش هفتگی 185 میلیون تومان دست یافت. «شعله‌ور» با لوکیشن‌های متعدد، در فضایی متفاوت در منطقه سیستان ساخته شده است و داستان زندگی مردی را روایت می‌کند که احساس می‌کند عددی نشده و این احساس او و همه‌ی زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار داده است.

فیلم «همه چی عادیه» ، «پشت دیوار سکوت» و «راه رفتن روی سیم» سه فیلم دیگری بودند که اکران خود را ناامیدکننده شروع کردند و با فروش هفتگی زیر پنجاه میلیون تومان به ترتیب در جایگاه دهم، یازدهم و سیزدهم قرار گرفتند. 

رکورد هفته:
فیلم سینمایی «هزارپا» توانست تعداد مخاطبان خود را به بیش از ۳ میلیون نفر رسانده و با عبور از رکورد «شهر موش‌ها۲» پر بیننده‌ترین فیلم دهه ۹۰ شود.

حاشیه هفته:

درگذشت استاد انتظامی پیشکسوت عرصه تئاتر و سینما و سید ضیاءالدین دری کارگردان سریال‌های مطرحی چون کیف انگلیسی و کلاه پهلوی جامعه هنری را غرق در غم و اندوه کرد. گزارش تصویری از مراسم این دو عزیز که با حضور هنرمندان بسیاری همراه بود را می‌توانید از طریق لینک‌های زیر مشاهده کنید.

تصاویر حضور هنرمندان در مراسم ختم عزت الله انتظامی
تصاویر حضر هنرمندان در مراسم تشییع پیکر سید ضیاءالدین دری

ترین‌های هفته:

بیشترین فروش افتتاحیه فیلم «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله با فروش 70 میلیون تومان

بیشترین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «تنگه ابوقریب » ساخته بهرام توکلی

بیشترین افزایش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «تنگه ابوقریب» با افزایش فروش 230 میلیون تومان

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «هزارپا» با کاهش فروش 900 میلیون تومان

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها