صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

افزایش فروش 72 درصدی سینمای ایران در مردادماه ۹۷ نسبت به مرداد سال گذشته

مقایسه آمار نشان می‌دهد سینماها در مردادماه سال ۹۷ نسبت به مرداد سال گذشته، 72 درصد رشد فروش و 53 درصد رشد مخاطب داشته‌اند.

استمرار فروش میلیاردی فیلم «هزارپا» که می‌توان آن را پدیده اکران امسال دانست مهمترین عامل رونق سینماها در مرداد 97 بود. این فیلم با متوسط فروش بیش از چهار میلیارد در هفته توانست لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را از آن خود کند و مجموع فروش سینماها را به طرز چشمگیری افزایش دهد.  65 درصد از مجموع فروش سینماها در مرداد امسال ( 18 میلیارد از مجموع 28 میلیارد) مربوط به فیلم «هزارپا» بود.

«تنگه ابوقریب» بهترین فیلم جشنواره فجر، دیگر فیلم پرمخاطب مرداد 97 بود که طی دو هفته توانست به فروش یک و نیم میلیاردی دست یابد. فیلم «تگزاس» با وجود گذشت 14 هفته از اکرانش تعداد سالن‌های زیادی در اختیار داشت و فروشی بالای دویست میلیون در هفته را در مردادماه به نام خود ثبت کرد. «دم سرخ‌ها» و «کاتیوشا» نیز پس از «هزارپا» پرطرفدارترین فیلم‌های کمدی مرداد 97 بودند و با توجه به آنکه هفته‌های اولیه اکرانشان را می‌گذراندند در مجموع فروش سینماها نقش بسزایی داشتند.

مرداد سال 96 برخلاف مرداد امسال فیلمی که بتواند نبض گیشه را دست بگیرد و به تنهایی آمار و ارقام را متحول کند نداشتیم. فیلم «نهنگ عنبر2» که پرفروش‌ترین فیلم سال 96 بود روزهای آخر اکرانش را در مرداد 96 می‌گذراند و فیلم «اکسیدان» با وجود استقبال فراوان مردم تعداد سالن‌های کمی در اختیار داشت و نتوانست به فروشی که پتانسیلش را داشت دست یابد. فیلم «ساعت 5عصر» نیز علی‌رغم فروش مطلوب افتتاحیه پس از گذشت چند هفته با کاهش فروش شدیدی مواجه شد. از فیلم‌های دیگری که مرداد 96 روی پرده سینماها بودند می‌توان به رگ خواب، 21 روز بعد، برادرم خسرو و مادر قلب اتمی اشاره کرد فیلم‌هایی که در ژانر خود فروش مطلوبی داشتند اما نسبت به فیلم‌های کمدی مخاطبان کمتری را به سینماها کشاندند.

همچنین سینماها در مرداد 97 نسبت به تیرماه امسال، 27 درصد افزایش فروش داشته اند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها